Чернівецькі депутати попросили парламентарів заборонити “девіантну поведінку” та гей-прайд

Дата: 03 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

У Чернівцях депутати міськради підписали звернення до Верховної Ради з вимогою заборонити проведення гей-прайдів, припинити спроби ратифікації Стамбульської конвенції та ввести покарання за пропаганду гомосексуалізму.

Про це повідомляє ТСН.

Звернення, яке підписали депутати 

Проти ЛГБТ-людей у місті активно виступає Микола Гунько. На початку липня він зареєстрував на сайті електронних петицій прохання заборонити “содомський Фестиваль рівності”. Якщо вірити відкритій інформації на його сторінці у Facebook, то він адміністратор спільноти “Чернівці за здоровий спосіб життя” та старший пресвітер Церкви Адвентистів сьомого дня в місті. 

Петиція чоловіка набрала 317 підписів із 250 необхідних. На засіданні міськради її мали розглянути місцеві депутати, але вони не зробили цього. Натомість вони підписали звернення до Верховної Ради, президента та Кабміну “щодо захисту і розвитку інституції сім’ї в Україні”.

Зокрема, вони просять:

– вилучити словосполучення “сексуальна орієнтація” і “ґендерна ідентичність” із Кодексу законів про працю України та з інших законів, законопроектів і урядових документів як такі, що несуть виключно ідеологічне та антинаукове навантаження, та не допустити включення цих словосполучень у нові закони та нормативно-правові акти;

– надати відповідні доручення міністерствам та відомствам, якими було ініційовано ухвалення “Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року”, аби переглянути окремі пункти Плану дій і скорегувати їх відповідно до національних інтересів. Зокрема, видалити наступні пункти: пункт 39 підпункт 5; пункт 64; пункт 105 підпункти 1, 3, 6, 7, 8 і 9; пункт 107 підпункт 9; пункт 121 підпункт 8 – як такі, що руйнують інститут української сім’ї;

– припинити спроби ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству (Стамбульської конвенції);

– вилучити з регуляторних правових актів у освітній сфері та з текстів підручників норми і положення про статеве виховання, що ставлять за мету “подолання ґендерних стереотипів”;

– заборонити пропаганду різних видів девіантної статевої поведінки, у тому числі у формі так званих “маршів рівності”, “прайдів”, “гей-парадів”, “фестивалів квір-культури” тощо;

– ухвалити Закон України “Про заборону пропаганди гомосексуалізму”.

Цікаво, що з подібними зверненнями періодично виступають у різних частинах України. Проте формулювання та аргументація, які використовують автори звернень, не відрізняються одні від одних.

У документі, який підписали депутати Чернівецької міськради, ЛГБТ-людям у місті також пропонують “утриматись від проведення публічних заходів на території міста”.

Журналісти, які були присутні на засіданні, повідомили, що автор петиції Михайло Гунько прийшов на сесію. Разом з ним до депутатів завітав священик та представники ультраправої організації “Національний корпус”.

На думку керівника організації “Точка опори” Тимура Левчука, висловлювання депутатів є закликами до порушення конституційних прав громадян щодо свободи висловлювання та свободи зібрань.

“На мій погляд, реалізувати вимоги, які містяться у звернені, буде неможливо. Адже треба буде подати законопроекти, які суперечитимуть Конституції та міжнародним зобов’язанням. Наприклад, у разі виключення з Кодексу законів про працю словосполучень “сексуальна орієнтація” і “ґендерна ідентичність”, громадяни України втратять можливість подорожувати без віз до ЄС”, – зауважив він у коментарі ТСН.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: