Через комунальні борги 20 переселенців можуть вигнати із центру проживання

Дата: 26 Липня 2016
A+ A- Підписатися

Під загрозою виселення із центру компактного поселення в Вовчанському районі Харківською області опинились 20 переселенців із Горлівки, Дебальцева та Донецька.

Про це йдеться у публікації Харківської правозахисної групи.

Згідно з публікацією, 20 серпня 2015 року рішенням сесії Вовчанської районної ради надано згоду на тимчасове безоплатне проживання ВПО в приміщенні гуртожитку колишньої Вовчанської загальноосвітньої школи-інтернату. Для проживання переселенцям відвели лише другий поверх двоповерхової будівлі. Перший поверх порожній.

1 вересня 2015 року було укладено угоду між Вовчанською районною адміністрацією та проживаючими в гуртожитку переселенцями про відшкодування витрат останніми за фактично спожиті електроенергію, опалювання та інші комунальні послуги.

Однак при складанні договору ніхто з представників районної адміністрації не повідомив родини переселенців про те, що їм доведеться сплачувати не тільки фактично спожиті кожною сім’єю електрику та опалення, але ще і ті витрати ресурсів, які йдуть на опалення першого поверху порожніх приміщень.

В результаті такої угоди рахунки за спожите опалення стали обчислюватися несподівано непідйомними для переселенців сумами. Так в зимові місяці рахунки перевалювали за півтори, дві тисячі гривень на місяць лише за опалювання.

Суттєва частина сімей з’їхала буквально одразу. Оплачувати оренду найманої квартири не дорожче за таке “безоплатне” житло. 20 переселенців залишилися в гуртожитку і досі. Переважно це самотні літні пенсіонери або соціально незахищені категорії громадян.

В рамках виконання проекту “Соціально-правовий захист, життєзабезпечення та екстрена підтримка постраждалих від конфлікту груп населення південного сходу України” за підтримки Данської Ради з прав біженців в Україні, юристи Харківської правозахисної групи Ігор Сосонський та Павло Шваб намагались з’ясувати юридичну причину, з якої керівництво району відмовляється йти назустріч людям.

21 липня юристи ХПГ в робочому порядку зустрілися із головою районної ради Анатолієм Степанцем та його заступниками.

“Коли було прийнято рішення заселяти людей в цю будівлю, перед ними позначили існуючу проблему: неможливо відрізати перший нежитловий поверх від другого житлового. Відповідно, доведеться платити за обидва. У кожного тоді був вибір: або з’їхати на орендоване житло, або платити нараховані комунальні платежі. Заїжджають люди з різними фінансовими можливостями. Для тих, хто не може оплатити рахунки повністю, є субсидія. Нехай оформляють. Тим більше, що всі до єдиного ВПО нашого району отримують переселенські виплати. У району немає можливості платити комунальні борги. Але і на вулицю ми жодної людини за останні два роки не вигнали”, – заявив юристам Степанець.

 Тетяна Євгенівна, переселенка з Горлівки, в свою чергу, говорить, що в райдержадміністрації жодного разу не дали ознайомитися з обґрунтованістю тарифів, за якими нараховують борги мешканцям гуртожитку. З місяця в місяць сума стає все більшою. Пенсії в 1200 гривень фізично не вистачає для того, щоб сплатити рахунки. А про проблеми переселенців голова району навіть чути нічого не хоче.

“Отже, замкнуте коло. Юристи Харківської правозахисної групи взяли це питання на контроль. Тож, чим все це закінчиться доки казати складно. Однак залишається сподіватися, що завдяки спеціалістам ХПГ питання оплати переселенцями комунальних рахунків за “безоплатне” житло рушить з мертвої точки”, – зазначають у ХПГ.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: