Через російські обстріли на Донеччині загинули четверо цивільних, у Харкові – троє  

Дата: 18 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

Через російські обстріли на Донеччині 18 квітня загинули четверо цивільних, пятьох людей поранено. У Харкові від обстрілів житлових районів загинули троє людей. 

Про це в телеграмі повідомили голова Донецької ОВА Павло Кириленко та голова Харківської ОВА Олег Синєгубов

Фото ілюстративне з телеграм-каналу Павла Кириленка

Як зазначив Кириленко, двоє людей загинули в Торському, одна людина в Шандригаловому, одна людина в Роздольному на Донеччині. Він додав, що в Бахмуті медичну допомогу отримали троє осіб, поранених на території Луганської області.

Також російські військові обстріляли Основ’янський та Немишлянський райони й центральну частину Харкова.

“Снаряди впали просто біля будинків, на дитячі майданчики, біля пунктів видачі гуманітарної допомоги. Загинули троє людей, постраждали 15, серед них – 14-річна дитина”, – написав Синєгубов.

Нагадаємо, що вранці 18 квітня російські військові завдали ударів по Львову та Дніпропетровській області. У Львові внаслідок ударів загинули сім людей, ще 11 постраждали. 

Коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.

Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної та особистої власності тощо.

Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.

Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.

Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter