Через підтримку Росії Японія та Нідерланди планують приєднатися до США в технологічних обмеженнях проти Китаю – Bloomberg

Дата: 30 Січня 2023
A+ A- Підписатися

Адміністрація президента США Джо Байдена уклала угоду з Нідерландами та Японією про обмеження експорту деяких передових технологій для виробництва мікросхем у Китаї.

Про це інформує Bloomberg із посиланням на джерела.

Ця угода спрямована на “підрив амбіцій Пекіна” щодо створення власного виробництва мікросхем, поширює деякі заходи експортного контролю, ухвалені США в жовтні, на компанії, що базуються у двох країнах-союзниках, зокрема ASML Holding NV, Nikon Corp. і Tokyo Electron Ltd.

За словами осіб, знайомих із ситуацією, публічного оголошення про обмеження не планується, а їхнє фактичне запровадження може зайняти місяці, поки країни завершать юридичні домовленості.

“Перемовини тривають уже давно, але ми про це не повідомляємо. І якщо з цього щось і вийде, то сумніваюся, що це буде дуже помітне”, – заявив у п’ятницю в Гаазі прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте у відповідь на запитання про переговори.

Речниця Ради національної безпеки Білого дому не відповіла на прохання про коментар. Також відмовився від коментарів і представник міністерства торгівлі Нідерландів.

Американські виробники обладнання скаржаться, що однобічні дії адміністрації Байдена дозволили закордонним конкурентам продовжувати працювати на одному з найбільших ринків збуту їхньої продукції і підірвали мету обмежити військовий прогрес Китаю. 

Китай намагається протидіяти обмежувальним заходам США і в грудні подав позов до Світової організації торгівлі, спрямований на скасування запровадженого США експортного контролю. 

Напередодні адміністрація президента США Джо Байдена отримала докази продажу Росії з боку китайських компаній нелетального обладнання для використання в геноцидальній війні проти українського народу.

Як відомо, Росія використовує деталі з імпортованих побутових пристроїв у геноцидальній війні проти України

Нагадаємо, за даними речника ДСНС Олександра Хорунжого, внаслідок атак Росії ракетами та дронами 26 січня в Україні загинули 11 людей, ще 11 постраждали.

Обстріл будівлі в Харкові

Заступниця державного секретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд вважає, що можливою умовою пом’якшення деяких запроваджених проти Росії санкцій є виведення нею військ з усієї України та серйозне ставлення до перемовин.

США наголошують на тому, що Росія не відмовляється від намірів захопити всю Україну та не ставиться серйозно до перемовин або будь-яких інших кроків на шляху до деескалації.

Як відомо, тоталітарна Російська Федерація під час свого повномасштабного вторгнення в Україну вчиняє геноцид проти українського народу, який супроводжується фільтрацією населеннявоєнними злочинами та злочинами проти людяності.  

Неспровокована війна Путіна призвела до численних глобальних криз: поставила під загрозу енергетичну та продовольчу безпеку, спричиняє інфляцію та зростання боргу в різних країнах.

За даними головного управління розвідки міністерства оборони та очільника МЗС Росії Сергія Лаврова, Кремль не збирається обмежувати свою військову агресію сходом і планує повне знищення України.

У січні 2023 року генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що немає жодних ознак того, що в Росії відмовилися від основної мети вторгнення – взяти Україну під повний контроль. За його словами, Росія, навпаки, готується до нового наступу, мобілізуючи понад 200 тисяч солдатів, а потенційно навіть більше. Крім того, росіяни активно купують нову зброю, більше боєприпасів та нарощують власне виробництво.

Із 24 лютого 2022 до 15 січня 2023 року Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ ООН) зафіксувало 18 358 випадків загибелі або поранення цивільних осіб в Україні: 7 031 загиблий і 11 327 поранених. В ООН наголошують, що реальні втрати набагато вищі.

Наслідки російського вторгнення в м. Тростянець Сумської області, липень 2022 року

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну змусило 6,5 мільйона людей утекти за кордон. За підрахунками Міжнародної організації з міграції (МОМ), понад 8 мільйонів стали внутрішньо переміщеними особами.

За підрахунками ООН, станом на середину серпня понад 3 мільйони громадян України були вивезені добровільно чи примусово на територію Росії з окупованих територій Сходу та Півдня України.
 
Російські ЗМІ інформують, що станом на 1 серпня кількість переміщених з України до РФ перевищила 3 мільйони. Водночас половина з цього числа – жителі з районів, контрольованих незаконними збройними формуваннями Донеччини та Луганщини, які виїздили також ще до початку війни.
 
Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар напередодні закликала ООН підтримати створення трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України. Вона наголосила, що якщо за злочини не карають, а винних не притягують до відповідальності, то вони будуть ще більшими. Джеппар переконана, що навіть коли президент РФ Володимир Путін програє свою війну, бізнес із Росією має бути неможливим, доки винних не буде притягнуто до відповідальності за злочини в Україні.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter