Частина абітурієнтів не зможе вступити до обраних вишів

Дата: 02 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

Деякі абітурієнти не зможуть вступити до тих вишів, які вони обрали, через те, що законопроектом передбачено скласти таблиці відповідності старих і нових балів зовнішнього незалежного оцінювання знань.

Як повідомляє сайт телеканалу “24“, про це розповіла експертка “Реанімаційного пакету реформ” Ірина Єгорченко.

За її словами, основною проблемою закону “Про вищу освіту” є те, що він вимагає від Міністерства освіти та науки і від Центру оцінювання якості освіти робити неможливі речі, фактично займатись шахрайством. Центр оцінювання якості освіти має скласти таблиці відповідності старих балів та тестів та нових, а це є неможливим.

Будь-яка система оцінювання розробляється для конкретних умов та ситуації. В Україні зараз розробляється рейтингова система оцінювання знань абітурієнтів“, – розповіла Єгорченко.

Через зміни до закону “Про вищу освіту” деякі абітурієнти не зможуть попасти до тих вищих навчальних закладів, до яких планували.  

Якщо цей закон схвалять, то постраждає, перш за все, довіра до української освіти. ЗНО – це єдине, що викликає довіру у суспільства“,  – сказала експертка.

Також вона додала, що в Україні є демографічна яма, тому кількість вищих навчальних закладів є завеликою. Скорочення кількості вишів із 800 до 300 – це не фізичне скорочення: наприклад, коледжі, які раніше вважались ВНЗ, тепер не входитимуть до цієї категорії. Ирина Єгорченко зазначила, що скорочення відбувається за рахунок позбавлення ліцензій тих закладів, що не надають якісної освіти.

Нагадаємо, через новації керівництва Міносвіти у вишах можуть припинити викладання історії України та інших суспільно-гуманітарних предметів. Також можуть взагалі зникнути кафедри історії України, філософії та інші.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: