Булінг пов’язаний із терпимістю до порушень прав людини – Філіпішина

Дата: 04 Червня 2018
A+ A- Підписатися

Булінг і цькування в українських школах – наслідок проявів нетерпимості до прав людей з боку дорослих.

Таку думку висловила представниця Омбудсмана з прав людини з дотримання прав дитини та сім’ї Аксана Філіпішина в інтерв’ю Центру інформації про права людини.

За її словами, в українському законодавстві вже прописані норми, які говорять про те, що насилля щодо дитини неприпустиме, а тому питання булінгу входить до іншої площини.

“Мені здається, що тут питання в сигналах, які отримує суспільство. Подивіться, наприклад, на засідання парламенту, де навіть дрібні політичні суперечки можуть викликати непомірно жорстокі реакції, а це бачать люди. Булінг – це наслідок. У нас, на жаль, ніхто не говорить про те, що людина є найвищою цінністю в державі”, – зауважила вона.

Подивіться на засідання парламенту, де навіть дрібні політичні суперечки можуть викликати непомірно жорстокі реакції

На думку Філіпішиної, щоб краще зрозуміти її слова, слід пригадати популярні українські ток-шоу, які висвітлюють питання цькування у школі.

“З екрану дорослі замість того, щоб підтримати жертву булінгу, говорять їй про те, що вона має вибачити своїх кривдників. Звісно, нікому не цікаві судові процеси після ефірів, а тому складається враження безкарності, яке тільки підсилює жагу до насилля”, – підкреслила вона.

Щоб дізнатись більше про те, як сьогодні Україна піклується про майбутнє покоління, а також про те, чому толерантність, яка є найменш важливою цінністю для українців, прямо пов’язана з дотриманням прав дитини, читайте повне інтерв’ю.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: