Бразилії не потрібні 35 млн євро допомоги на відновлення лісів – президент країни

Дата: 14 Серпня 2019
A+ A- Підписатися

Президент Бразилії Жаїр Больсонару вважає, що його країні не потрібна фінансова допомога Німеччини на проєкти з відновлення лісів та збереження біорозмаїття. 

Про це повідомляє Deutsche Welle

“Ви можете використовувати гроші як вважаєте за потрібне. Бразилія їх не потребує”, – сказав він у відповідь на висловлювання міністра з охорони довкілля, природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів ФРН Свеньї Шульце.

Раніше міністр у коментарі газеті Tageszeitung висловила сумнів у тому, що країна поступово зменшує вирубування тропічних лісів. Уряд Німеччини припинив фінансування проєктів з відновлення лісів та збереження біорозмаїття в цій країні. За словами Свеньї Шульце, якщо будуть чіткі показники, то Німеччина відновить фінансову допомогу. Йдеться про першу допомогу в 35 млн євро. 

За правління праворадикального президента Жаїра Больсонару вирубування Амазонського дощового лісу пришвидшилося. Больсонару – друг агроіндустрії, яка потребує нових площ для вирощування сої та великої рогатої худоби.

Поле сої неподалік бразильського міста Сантарем

Раніше він пропонував відкрити для сільського господарства лісові зони, які перебувають під захистом. Міжнародні організації із захисту довкілля розкритикували такі плани, оскільки тропічний ліс, як резервувар CO2, має велике значення для захисту світового клімату. 

На початку серпня президент звільнив очільника Інституту космічних досліджень INPE Рікардо Гальвао після того, як він заявив про значне зростання нелегального вирубування дерев в Амазонії.

За даними інституту, станом на липень 2019 року знищено 2 254 квадратних кілометрів Амазонських дощових лісів. Це вчетверо більше за липневі дані минулого року.

Динаміка вирубки тропічних лісів з 1985–2017 роки

Рікардо Гальвао дорікнув президенту в слабодухості після того, як той засумнівався в супутникових даних і назвав заяву інституту “жартом 14-річного”

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: