Бранця Кремля, кримчанина Марлена Мустафаєва етапують до російського Красноярська
Бранця Кремля, кримськотатарського активіста Марлена Мустафаєва етапують до російського Красноярська, однак деталі маршруту його рідним не відомі.
Про це Кримськотатарському ресурсному центру (КРЦ) повідомила його сестра Еміне Сулейманова.

“Учора у Марлена розпочався етап. Він встиг повідомити нам, що його етапують до Красноярська, в колонію суворого режиму, але в яку саме – поки невідомо”, — уточнила вона.
За її словами, етапування може тривати близько місяця або більше.
Марлен Мустафаєв – автомеханік з Білогірська. З початком російської окупації Криму та переслідування співвітчизників займався громадянським активізмом — відвідував незаконно утворені “суди”, де розглядалися політично вмотивовані справи, брав участь в акціях, підтримував сім’ї політв’язнів.
Мустафаєва російські силовики незаконно арештували 9 лютого 2022 року. Тоді вони проводили черговий рейд будинками кримських татар у різних регіонах півострова. Окупанти затримали також Ансара Османа, Аметхана Абдулвапова, Марлена Мустафаєва та Ернеста Сейтосмана. Чоловіків доставили до СІЗО Сімферополя. У той самий день їм висунули звинувачення у справі “Хізб ут-Тахрір”, легальній на всій території України, зокрема в Автономній Республіці Крим, але забороненої у РФ організації.
Так звані слідчі назвали Мустафаєва організатором так званого білогірського осередку “Хізб ут-Тахрір”.
30 листопада 2022 року “судді” призначили чоловіку покарання у вигляді 17 років позбавлення волі.
В останньому слові Мустафаєв заявив, що оперативник ФСБ погрожував йому в перший же день затримання в машині перед будівлею незаконного “суду”. Він також додав, що не був терористом і в жодних терористичних організаціях не брав участі, скидати владу не збирався.
“Кримська солідарність” зазначила, що обвинувачення проти Мустафаєва спирається на свідчення оперативних співробітників ФСБ, висновки лінгвістів та релігієзнавців Міжрегіонального центру експертизи в Казані та на слова свідка під псевдонімом Емірусеїнов, перевірити які захист не має можливості. Останній вже виступав свідком у справі Азамата Еюпова. На більшість питань захисту свідок відповідати відмовився, побоюючись розкриття своєї особистості.