Боротьба проти катувань дає результати – Amnesty International

Дата: 26 Червня 2015
A+ A- Підписатися

У країнах, де на вимогу правозахисників було впроваджено запобіжні заходи, кількість випадків катування зменшилась.

Сьогодні, у Міжнародний день на підтримку жертв тортур (а також до і після цього дня, загалом – протягом тижня) у світі відбуваються акції, що мають на меті привернути увагу до цієї проблеми. Зокрема, в Афінах активісти та звичайні мешканці відвідують місця, де відбувалися катування, в тому числі і ті, що мали місце під час диктатури в Греції у 1960-1970 роках. А у Буркіна-Фасо заплановано естафетний пробіг, учасники якого висловлять солідарність з тими, хто став жертвами катувань в усьому світі.

Як повідомляє офіційний сайт Amnesty International Україна, правозахисна організація запустила кампанію “Зупинимо тортури” 13 травня 2014 року, звертаючи увагу на глобальну кризу навколо застосування тортур. Правозахисники за допомогою кампанії прагнуть посилити захист від катувань, забезпечуючи проведення незалежних перевірок в місцях утримання під вартою, надання оперативного доступу до адвокатів та судів і проведення незалежних розслідувань заяв про катування – аж до повного викорінення цього явища.

157 країн ратифікували Конвенцію ООН проти катувань. У 141 країні Amnesty International зафіксувала випадки катувань та іншого жорстокого поводження за останні п’ять років. Хоча багато країн роблять кроки для боротьби з цим явищем, уряди в усьому світі досі використовують тортури для отримання інформації, вимагання зізнання, придушення інакомислення  та як вид жорстокого способу покарання.

З початку кампанії “Зупинимо тортури” правозахисники повідомляли про випадки тортур у Мексиці, Марокко, Нігерії, Філіппінах та Узбекистані.

В Мексиці в 2013 році зафіксовано 1505 скарг про катування та інше жорстоке поводження, що на 600% більше, ніж у 2003 році. 21 з 55 уцілілих жертв тортур у Філіппінах, з якими Amnesty International вдалося поспілкуватися, зіткнулися з катуваннями ще в дитинстві. В Узбекистані з 2002 року не розглянуто 13 заяв експертів ООН з прав людини на візит до цієї країни для доступу до ситуації з правами людини.

У різних країнах застосовують різні методи знущань: заливання жертві у ніздрі газованої води, підвішення у незручному положенні, побиття та поранення.

Правозахисники зазначають, що боротьба проти тортур дає свої результати: у країнах, де активісти вимагали припинення знущань та де було впроваджено запобіжні заходи, кількість випадків катування зменшилась.

Зокрема, у жовтні 2014 року у Мексиці звільнили жертву тортур з Гондурасу та в’язня совісті Ангель Амількар Солон без звинувачень після більш як п’ятирічного перебування в слідчому ізоляторі. 20 000 людей підписало петиції за його звільнення в рамках кампанії “Зупинимо тортури”. У грудні 2014 року поліція Нігерії опублікувала “Посібник з практики прав людини”, висвітлюючи стандарти поведінки для офіцерів поліції.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter