“Борітеся – поборете!”: 15 зірок та політиків закликали українців підтримати ЛГБТ-громадян

Дата: 22 Травня 2019
A+ A- Підписатися

15 українських зірок, політиків та дипломатів підтримали нову інформаційну кампанію КиївПрайду “Борітеся – поборете!” та знялися в однойменному ролику на підтримку прав ЛГБТ-українців. 

Про це йдеться на сайті КиївПрайду. 

Народна артистка України Ольга Сумська, посолка Великої Британії в Україні Джудіт Гоф, співачка ЛУНА, телеведучий Майкл Щур, співачка Аліна Паш, травесті-діва Монро, координаторка системи ООН в Україні Оснат Лубрані, співак PIANOBOY Дмитро Шуров, телеведуча Яніна Соколова, депутатка Світлана Заліщук, співачка TAYANNA, музичний гурт YUKO, телеведучий Анатолій Анатоліч, співачка Злата Огневич та музичний гурт KADNAY знялись у відеоролику, де розповідають про своє ставлення до ЛГБТ-українців та проблеми, з якими вони досі стикаються в суспільстві. 

“Уявіть, що ви йдете по вулиці і на вас напали через колір волосся або через те, що ви тримаєте кохану людину за руку. Уявіть, що кожен день, спілкуючись з колегами, ви вимушені приховувати ім’я коханої людини або не можете відвідати її у лікарні, адже юридично ви одне одному ніхто”, – кажуть вони.

Герої ролику також наводять статистику щодо нападів на ЛГБТ-українців, які сталися за минулий рік, та піднімають питання цькування в школі через сексуальну орієнтацію. 

“Усьому цьому немає місця в сучасній країні, яка знаходиться в самому центрі Європи”, – доходить висновку телеведучий Майкл Щур.

Творці відео випустили його в День боротьби з гомофобією, трансфобією і біфобією та закликали українців підтримати своїх ЛГБТ-співгромадян у їхній боротьбі за свої права і вийти на Марш рівності, який цього року відбудеться 23 червня в Києві. 

Як відомо, у цьогорічному рейтингу захисту прав ЛГБТ Rainbow Europe, який складає організація ILGA-Europe, Україна опинилася на 35-му місці. Досі ЛГБТ-українці стикаються з виявами дискримінації в навчанні, роботі та звичайному житті. Згідно з останнім звітом “Про стан дотримання прав і свобод людини і громадянина в Україні” офісу Омбудсмана, у суспільстві зберігається високий рівень упередженого ставлення до ЛГБТІ-співгромадян. 

Цікаво, що, хоча більшість українців доброзичливо ставляться до представників, наприклад, інших національностей, у більш ніж половини громадян ЛГБТ-люди викликають настороженість. 30% опитаних не готові приймати у своєму житті гомосексуалів, але готові бути толерантними, якщо представник ЛГБТ-спільноти є туристом (37%), колегою по роботі (14,8%) та сусідом (13,8%). Водночас, за словами експертів, негативне сприйняття українцями ЛГБТ-співгромадян спричинене тим, що лише 4,9% опитаних мають серед своїх знайомих геїв, лесбійок, бісексуалів або трансґендерів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter