Бойовики на Донбасі захоплюють людей для створення “обмінного фонду” – правозахисники

Дата: 21 Травня 2019
A+ A- Підписатися

На непідконтрольних Україні територіях Донбасу проросійські бойовики систематично захоплюють місцевих жителів для створення так званого “обмінного фонду”.

Про це повідомив голова ГО “Комітет захисту прав людини в місцях позбавлення волі”, син однієї із заручниць бойовиків ОРДО Артур Чуйков, передає “Укрінформ”.

За його словами, затриманих осіб спочатку відвозять “на підвали і гаражі” без офіційного повідомлення про затримання. Водночас бойовики можуть тримати людей, допоки не захочуть відпустити. 

“Людей затримують чи не щоденно, затримують по кілька осіб – так на непідконтрольній території нарощується “обмінний фонд” для обміну полоненими. На жаль, обмін уже дуже давно не проводився: востаннє це проводилося ще в грудні 2017 року. Подібне затримання може тривати від одного місяця і на невідомі терміни, під час цього можуть робити з людиною будь-які маніпуляції, навіть стратити. Після цього людину переводять до СІЗО і звинувачують у зраді, шпигунстві та інших злочинах, до яких, імовірно, люди і не були причетні”, – зауважив він. 

Затримані не отримують ні юридичної, ні медичної допомоги. 

“На території ОРДО є такий вид покарання, як “высшая мера наказания”. Фактично заручники можуть мати такий сумнівний кінець за незаконним вироком і бути навіть страченими. І ми повинні це не тільки розуміти і казати, але і розробляти заходи, привертати увагу преси, міжнародних організацій, дипломатичних місій у нас у державі”, – наголосила директорка ГО “Східна правозахисна група” Віра Ястребова.

Задля кращого моніторингу порушень прав людини низка правозахисних організацій вже об’єднались у коаліцію “Захист прав людини на Донбасі”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: