Боїнг був збитий російською установкою “Бук” – журналістське розслідування

Дата: 13 Липня 2015
A+ A- Підписатися

Боїнг, в якому загинули нідерландські туристи, був збитий пусковою установкою ЗРК “Бук”, яка зайшла на територію “ЛНР” з Росії.

Катастрофу річної давнини розслідували журналісти та експерти “Нової газети“, передає “Українська правда“.

14 липня 2014 року пускова установка ЗРК “Бук” зайшла через КПП “Північний”, що знаходиться поруч з містом Краснодон.

Пересувалася установка виключно після 22:00, тобто під час комендантської години.

Від комендатури “ЛНР” операцією керував екс-комбат батальйону “Зоря” з позивними “Олег” або “Горб” – на той період заступник міністра оборони “ЛНР” (зараз в Санкт-Петербурзі під домашнім арештом, був заарештований ФСБ за підозрою в шахрайстві ).

Переговори з приводу транспортування “Бука” “Горб” вів з якимось “Андрієм Івановичем” – позивний “Оріон”, на той момент військовим радником комендатури “ЛНР”. “Оріон” зараз перебуває в Росії, прізвище його встановити не вдалося. Сепаратисти, які знали “Оріона” вважають його офіцером Міноборони РФ.

У Краснодоні “Бук” розмістили в порожніх армійських складах, де він і простояв весь світловий день. Варто відзначити, що ракетна установка, за даними джерел, була доставлена на територію “ЛНР” без ракет.

У ніч з 14 на 15 липня, знову під час комендантської години, ракетна установка проробила наступний маршрут: Краснодон – Первомайськ – Красний Луч.

У ніч з 15 на 16 липня “Бук” був доставлений в район Сніжне -Торез. Весь час в дорозі його супроводжував автомобіль з пізнавальної буквою “К” – комендатура, як під час проходження по території “ДНР”, так і “ЛНР”.

Передача “Бука” донецьким пройшла в Сніжному. Координатором від “ДНР” подальшого маршруту ЗРК виступала людина з позивним “Бібліотекар”, який виводив “Бук” назад після трагедії.

Безпосередньо супроводжувала “Бук” людина з позивним “Гюрза”, якого сепаратисти чомусь називають офіцером російських спецслужб. Перевірити його причетність до спецслужб не вдалося.

Саме “Гюрза”, за даними джерел, знаходився поряд з “Буком” в момент пуску і виїжджав потім на місце аварії, він одним з перших повідомив про загибель пасажирського авіалайнера.

Крім “Гюрзи” і “Бібліотекаря” до безпеки операції по переміщенню “Бука” мав відношення генерал-майор “ДНР” Хмурий, а також бойовики з позивними “Бурят” і “Боцман”.

Вранці 17 липня “Бук” був відправлений на позиції в район Сніжного. За словами очевидців, люди, що їхали на пусковій установці, не були схожі на місцевих сепаратистів.

Після прибуття на місце розрахунку була дана команда у другій половині дня чекати військово-транспортний Ан-26 українських ВПС.

Близько 20:00. 17 липня, вже після краху “Боїнга”, “Бук” був помічений на шосе, що веде зі Сніжного в напрямку Матвєєва Кургану Ростовської області. У ніч з 17-го на 18-е установка була перекинута через кордон.

Раніше Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею. Єдиною країною, яка виступає категорично проти створення трибуналу, є Росія, хоча вона і звинувачує в катастрофі українських військових.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: