Більш ніж половина українців, що мешкають у Польщі, планують повернутися додому – дослідження

Дата: 31 Травня 2023
A+ A- Підписатися

62% українців, які проживають у Польщі, через переживання за близьких та брак коштів планують повернутися на батьківщину у ближній чи довшій часовій перспективі.

Про це повідомляє “Укрінформ”.

Як свідчать дані соціологічного дослідження “Громадяни України на польському ринку праці. Нові виклики й перспективи”, під час якого опитали 500 осіб, 62% учасників дослідження планують повернутися в Україну.

Автори проєкту – Міграційна платформа EWL, Фонд підтримки мігрантів на ринку праці EWL та Центр Східноєвропейських студій Варшавського університету – вказали, що 60% опитаних становлять довоєнні мігранти, 40% – воєнні біженці після 24 лютого 2022 року.

67% респондентів становлять жінки, серед воєнних біженців жінки склали 92%. 50% опитаних громадян приїхали до Польщі з дітьми, а 35% українців, які проживають в Польщі, добре володіють польською мовою.

Як повідомляє видання, серед воєнних біженців бажання залишитися в Польщі виявили 30%. Також 50% українців у Польщі заявили про намір подавати документи на отримання посвідки на проживання.

Серед стимулів залишитися в Польщі респонденти обрали: “у мене є друзі, знайомі в Польщі“, “поляки доброзичливі до громадян України“, “Польща є найближчим у культурному плані сусідом”, “наші мови схожі”, “у Польщі легше знайти роботу“.

Залишити Польщу респонденти збираються, бо їм заважає: “переживання за близьких в Україні”, “брак коштів для проживання”, “труднощі в пошуку роботи”, “труднощі в доступі до медицини», “економічна ситуація в Польщі” та “слабке знання польської мови” (останнє обрали 10% відсотків довоєнних мігрантів та 25% воєнних біженців).

Як зазначають дослідники, опитування проводили серед довоєнних мігрантів та воєнних біженців у Варшаві, Кракові, Вроцлаві, Гданську, Познані, Любліні, Жешуві, Бидгощі, Гожуві, Олмжі, Тарнові, Тчеві, Ополе, Устроні, Шидловці та Вадовіце 4–13 березня 2023 року методом безпосередніх інтерв’ю F2F українською мовою. 

Нагадаємо, у березні 2023 року 3,9 мільйона українців в Євросоюзі користувалися тимчасовим захистом. Найбільше біженців з України наразі перебуває у Німеччині, Польщі та Чехії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter