Бійцям із Закарпаття не надають статусу учасника бойових дій

Дата: 24 Червня 2015
A+ A- Підписатися

Прикордонникам, що півроку відслужили на Донбасі, не надають статусу учасника бойових дій. Документи для отримання статусу було подано на початку березня, але подальша їхня доля невідома.

Як повідомляє “Євромайдан SOS“, до них звернулися бійці Окремої бойової прикордонної комендатури “Чоп”, що виконувала бойові завдання в секторі “Д” (поблизу селища Пєски під Донецьком) протягом жовтня 2014-го — лютого 2015 року.

Це загалом 180 прикордонників – контрактники й мобілізовані, серед них чимало добровольців з Ужгорода та навколишніх сіл. За час перебування в зоні АТО вони знищили кілька розвідувально-диверсійних груп, затримали чимало сепаратистів, вилучили багато зброї та боєприпасів. Після півроку служби підрозділ втратив двох бійців, кілька були поранені.

Тепер, за словами бійців, ніхто з їхньої ротації не може отримати статус учасника бойових дій (УБД), хоча чимало керівників міліції, армії, СБУ, прикордонної служби отримали такий статус одразу ж, і лише за кілька днів формального перебування в зоні АТО. Хлопці кажуть, що без посвідчення УБД вони не можуть звернутися до жодної інстанції за отриманням пільг, оскільки довідки з військової частини про участь в АТО там до уваги не беруться.

За словами прикордонників, документи на отримання статусу нібито були подані керівництвом Чопського прикордонного загону ще на початку березня, однак досі проблему не вирішено.

“Хтось каже, що вони загубилися по дорозі з Чопу до Львова, або зі Львова до Києва, хтось списує все на бюрократію, а хтось говорить про банальну злочинну недбалість керівництва“, – каже один із прикордонників.

Бійцям наразі нічого не повідомляють, і вони припускають, що про них забули, та що існує неформальний наказ видавати якомога менше таких посвідчень задля економії бюджетних коштів.

Прикордонники вирішили повідомити про проблему у ЗМІ та соцмережах, щоб вирішити ситуацію без ексцесів та надати проблемі розголосу. Вони підкреслюють, що ім потрібно лише те, що передбачено законом, і не більше.

Нагадаємо, у січні директор департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції Тетяна Козаченко повідомляла, що понад 3500 осіб отримали статус учасника антитерористичної операції в Україні, з них близько 200 осіб не належать до суб’єктів АТО.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: