Балуха триматимуть у ШІЗО до кінця травня

Дата: 22 Травня 2019
A+ A- Підписатися

Українського політв’язня Володимира Балуха триматимуть у ШІЗО колонії міста Торжок у Росії до кінця травня.

Про це родичі кримчанина повідомили активістам Кримської правозахисної групи.

Новою причиною утримання Балуха в ШІЗО стало порушення форми одягу. 

“На знак протесту проти дій окупантів активіст відмовляється вживати їжу, яку готують у місцях позбавлення волі. Він їсть тільки те, що передають родичі, або голодує. Українець також відмовляється носити тюремну робу. Це його форма протесту проти дій російських окупантів. Володимир Балух у такий спосіб відстоює свою свободу”, – розповідають правозахисники. 

Вийти із ШІЗО Балух має 31 травня, проте експерти Кримської правозахисної групи припускають, що його триматимуть там і надалі, намагаючись зламати волю.

“Експерти КПГ побоюються, що постійне перебування в штрафному ізоляторі може ще більше підірвати його ослаблене здоров’я. Вся відповідальність за здоров’я Володимира Балуха лежить на Російській Федерації, включно з адміністрацією колонії і особисто начальником колонії Ножкіним Олександром Ігоровичем”, – зауважили вони. 

Як відомо, ФСБ Росії затримала Володимира Балуха ще 8 грудня 2016 року. Силовики заявляли, що знайшли на горищі його будинку 90 патронів і кілька тротилових шашок. Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через прапор України на подвір’ї його будинку. На початку цього року Балуха перевезли з окупованого Криму до колонії в російському місті Торжок. Україна неодноразово наголошувала, що це етапування загрожує життю активіста, адже він не приховує своєї проукраїнської позиції. 

Нещодавно підконтрольний Кремлю “Верховний суд” Криму збільшив термін ув’язнення в колонії для Балуха. Рішення “суду” суперечить навіть російським законам. Також згодом виявилось, що Федеральна служба виконання покарань вважає Балуха громадянином РФ. Такі твердження російських силовиків є абсурдними, стверджують правозахисники, адже в Криму його засудили саме як громадянина України, а до цього використовували українське громадянство активіста як одну з підстав взяття його під варту.

Правозахисники неодноразово підкреслювали, що для Балуха дуже важлива підтримка людей. Якщо ви хочете підтримати Володимира, то можете написати йому листа в колонію. Спеціально для цього активісти підготували інструкцію.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: