Австрія закликала ліквідувати всю ядерну зброю в світі

Дата: 30 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

Австрія за підтримки 159 країн-членів Договору про нерозповсюдження ядерної зброї закликала гарантувати заборону використання ядерної зброї у світі її повною ліквідацією.

Як пише “Дзеркало тижня“, про це заявив міністр закордонних справ Австрії Себастіан Курц під час виступу на конференції Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, яка відбувається раз на п’ять років. 

Єдиний спосіб гарантувати, що ядерна зброя ніколи не буде використовуватися знову – це її повна ліквідація. Усі держави несуть відповідальність у процесі запобігання використання ядерної зброї“, – сказав Курц, виступаючи перед представникам 191 країни-учасника договору.  

Він нагадав, що застосування ядерної зброї тягне за собою катастрофічні гуманітарні наслідки. Тому Австрія та ще 159 країн підтримують повну заборону на її використання і зберігання, передає Reuters.  При цьому агентство зазначає, що дана пропозиція не має підтримки серед ядерних держав і членів Радбезу, які мають право вето, – США, Британії, Франції, Росії та Китаю, а також держав, які володіють ядерною зброєю, проте не приєдналися до цього договору – Ізраїлю, Пакистану, Індії, Північній Кореї. 

Як повідомляє “Телеканал 24“, Україна – єдина країна світу, яка з власної ініціативи відмовилася від ядерної зброї. Після розпаду СРСР держава успадкувала третій за потужністю ядерний арсенал у світі, мала 176 міжконтинентальних балістичних ракет та понад 1500 ядерних боєприпасів, кілька сотень одиниць тактичної ядерної зброї. Фундаментальні принципи без’ядерності “не приймати, не виробляти і не набувати ядерної зброї” включили до Декларації про державний суверенітет України. Після роззброєння, яке тривало кілька років, держава використовує ядерну енергію виключно з мирною метою.

Нагадаємо, раніше російський телеведучий Дмитро Кисельов у пропагандистській програмі на одному з центральних каналів сказав, що Росія – єдина країна, що “реально здатна перетворити США на радіоактивний попіл“. Пізніше у документальному фільмі “Крим. Шлях на Батьківщину” російський президент Володимир Путін розповідав, що під час анексії Криму російські сили готові були застосувати ядерну зброю. Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк порадив Мін’юсту спрямувати цей фільм до Гаазького трибуналу, бо заяви, які пролунали у ньому, могли б зацікавити міжнародних прокурорів і слідчих.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: