Апеляційний суд підтвердив довічний вирок Пукачу

Дата: 06 Січня 2016
A+ A- Підписатися

Апеляційний суд Києва залишив чинним вирок Печерського райсуду столиці Олексію Пукачу. 

Суд підтвердив, що Олексій Пукач скоїв умисне вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, за що справедливо покараний до довічного позбавлення волі. 

Оголошення вердикту тривало понад три години, передають “Українські новини”.

На думку Апеляційного суду, Печерський райсуд повно та всебічно вивчив матеріали справи Пукача, а вирок відповідає ступеню його провини.

Суд також визнав Пукача винним в умисному знищенні в 2003 році документів МВС про ведення негласного спостереження, зокрема, оперативної картотеки.

При цьому Апеляційний суд перекваліфікував це злочин з “перевищення службових повноважень” на “умисне знищення співробітником правоохоронного органу доказів по справі”, однак звільнив Пукача від кримінальної відповідальності за цей злочин через закінчення терміну давності.

Згідно з матеріалами справи, безпосередньо наказ про вбивство журналіста віддав міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко. При цьому Апеляційний суд вважає, що вказаний злочин підсудний скоїв з кар’єрних міркувань.

Суд також визнав законним позбавлення Пукача звання генерал-лейтенант міліції.

29 січня 2013 року Печерський суд засудив Олексія Пукача до довічного тюремного ув’язнення за вбивство Гонгадзе.

Журналіст та засновник “Української правди” Георгій Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року в Києві. Пізніше в лісі у селищі Тараща знайшли його обезголовлене тіло. 

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: