Анексія та війна збільшили в Україні кількість жертв торгівлі людьми – ОБСЄ

Дата: 05 Серпня 2016
A+ A- Підписатися

З часу початку конфлікту на Донбасі і анексії Росією Криму збільшилася кількість українців, які стають жертвами торгівлі людьми, в тому числі і всередині країни.

Про це сьогодні на брифінгу заявила спеціальний посланник і координатор ОБСЄ з питань протидії торгівлі людьми Мадіна Ярбуссінова.

“Україна залишається країною походження, транзиту і країною тих, хто потрапляє в руки торговців людьми. Криза (конфлікт на Донбасі) в Україні тільки збільшив кількість людей, які знаходяться в групі ризику і потрапляють в мережі торговців людьми. За останні 2 роки збільшилася кількість людей, які є жертвами торгівлі людьми “, – сказала вона.

За її словами, органи Міністерства внутрішніх справ і поліція також виявляють організаторів торгівлі людьми, але в цілому заходів, які приймає Україна в цьому напрямку, недостатньо.

“В ОБСЄ з моменту конфлікту на Донбасі вирішили надати цьому значення, щоб попередити зростання кількості людей, які можуть бути жертвами торгівлі людьми”, – зазначила вона.

Ярбуссінова також підкреслила, що збільшення випадків потрапляння українців у схеми торгівлі людьми безпосередньо залежить від дефіциту робочих місць в країні.

“Я сьогодні говорила з представниками Національної поліції про необхідність проведення тренінгів та навчання співробітників, тих співробітників, які пройшли переатестацію саме за такими чинниками торгівлі людьми … Мені повідомили, що співробітниками департаменту (Департамент протидії торгівлі людьми – ІФ) розслідується близько 60 випадків, де були виявлені торговці людьми “, – розповіла Ярбуссінова.

В цілому, говорячи про стан протидії випадкам торгівлі людьми в світі, представник ОБСЄ констатувала, що “жодна держава світу, на жаль, не може заявити про те, що вона поборола торгівлю людьми, що вона є вільною і що громадяни цієї держави захищені від кримінальних груп”.

За матеріалами Українських новин та “Інтерфакс-Україна”

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: