Amnesty International знайшла свідків вбивства Моторолою полоненого

Дата: 12 Травня 2015
A+ A- Підписатися

Є мінімум п’ять свідків вбивства полоненого захисника донецького аеропорту Ігоря Брановицького одним із лідерів бойовиків Моторолою.

Про це в ефірі “Громадського” розповів член моніторингової групи міжнародної правозахисної організації Amnesty International Кразімір Янков.

Донецький аеропорт підривають, там вже нема чого захищати, і кіборги, які залишалися там – здаються. Декого з них беруть у полон. Серед цих людей – Ігор Брановицький. Є відео безпосереднього моменту, де їх беруть у полон. Його видно, як одного з тих, кого беруть в полон. За декілька хвилин його видно вже побитого із кров’ю на обличчі. Наступний момент – коли він вже мертвий. Його привели до якогось тиру, їх було там 12 осіб, і їх почали бити, щоб знайти, хто був кулеметником. Тому що під час боїв за аеропорт дуже багато сепаратистів були вбиті саме кулеметним вогнем. Як нам потім розповіли люди, які там були – не було одного конкретного кулеметника. Всі стріляли з того, що було. Але Брановицький… виступив вперед, нам здається, що він хотів захистити решту. Його побили до того, що він просто лежав у калюжі крові. Потім зайшов Моторола і спитав, хто викликав швидку. Ми думаємо, це зробив хтось із сепаратистів. Вони показали на Брановицького. Моторола сказав, що зараз йому “допоможе” – і двічі вистрілив йому в голову. Є мінімум п’ять свідків цього“, – розповів Янков.

Як розповів член моніторингової групи, причини та обставини вбивства ще трьох полонених –  Олександра Бердеса, Василя Демчука та Павла Плацинського – наразі недостатньо зрозумілі.

Бердеса, Демчука і Плацинського знайшли у лісопосадці Пролетарського району Донецька. Це приблизно у 88 кілометрах від села Логвинове, де їх взяли в полон. Це означає, що їх навмисне туди повезли. Також варто розуміти контекст, того, що відбувалося 9 лютого: це був початок наступу на Дебальцеве, сепаратисти взяли Логвинове, сформувався котел – це був найгарячіший момент битви. Нам видається дуже дивним, що саме в цей момент їх повезли у Донецьк, але не довезли. Ми думаємо, що якби їх туди повезли, то повезли б як полонених, щоб утримувати в будівлі СБУ в Донецьку, чи в іншому місці. Якби ж їх взяли вже мертвими – їх би повезли вже до моргу. Але їх знайшли в цій лісопосадці під тонким шаром ґрунту. Нам здається це дуже дивним“, – розповів він.

Як повідомлялося раніше, точно відомо про 8 фактів вбивства сепаратистами українських полонених військовослужбовців. У свою чергу Моторола заявляє, що особисто вбив 15.

Нагадаємо, правозахисні організації засудили обстріл тролейбусу, під час якого загинули мирні мешканці, та так званий “парад військовополонених”, що відбулися 22 січня у Донецьку.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: