Amnesty International закликає обидві сторони захистити мирних мешканців

Дата: 13 Лютого 2015
A+ A- Підписатися

Обидві сторони конфлікту на Донбасі мають здійснити заходи по захисту мирного населення, не чекаючи 15 лютого, що оголошене днем припинення вогню згідно з домовленостями, досягнутими у Мінську.

Про це заявляє правозахисна організація Amnesty International на своєму офіційному сайті.

Як українські урядові війська, так і сепаратистські збройні групи повинні зупинити проведення атак невибіркового характеру, від яких гинуть цивільні, та мають дозволити цивільним безпечно покинути райони, за які ведуться бої, як, наприклад, Дебальцеве“, – йдеться у заяві.

Правозахисники зазначають, що є високим ризик втрат серед цивільного населення до початку перемир’я, якщо бої триватимуть.

Враховуючи інтенсивність нинішніх бойових дій в Дебальцевому та ймовірність ескалації бойових дій з метою захоплення території перед перемир’ям, ми боїмося за безпеку цивільного населення“, —сказала Джоан Марінер, старший радник Amnesty International з кризового реагування, яка щойно повернулася з Дебальцевого.

У цьому місті, що перебуває під контролем українських сил та зазнає обстрілів з боку проросійських бойовиків, за даними правозахисної організації, лишаються у пастці кілька тисяч мирних мешканців, серед них – діти та люди похилого віку. Люди змушені ховатися у переповнених підвалах від обстрілів, вони не мають достатньо електрики, води та предметів першої необхідності, тому майже повністю залежать від гуманітарної допомоги.

Amnesty International заявляє, що обидві сторони конфлікту порушили закони війни, здійснюючи обстріли невибіркового характеру, від яких постраждали мирні мешканці. Кількість жертв зросла під час ескалації у останні дні. Так, 16 цивільних осіб було вбито 10 лютого під час ракетного обстрілу Краматорська, що перебуває під контролем української сторони. Ще 5 мирних мешканців загинуло в результаті обстрілу контрольованого сепаратистами Донецька 11 лютого.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: