Amnesty International заявляє про переслідування ЗМІ та активістів у Криму

Дата: 18 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Правозахисники відзначають, що кримська влада не розслідує випадки вбивств та викрадень на півострові, вчиняє тиск на активістів та журналістів, переслідує кримських татар.

Як зазначено на офіційному сайті “Amnesty International Україна”, у новій доповіді правозахисної організації “Один рік потому: Порушення прав на свободу вираження думок, зібрань та об’єднань в Криму” йдеться про здійснення де-факто владою в Криму низки порушень прав людини відносно проукраїнських засобів масової інформації, громадських організацій, кримських татар та осіб, які критикують режим. Доповідь підготовано до першої річниці анексії півострова.

Після анексії Криму Росією де-факто влада використовує широкий спектр тактик залякування, щоб розправитися з інакомисленням. Хвиля викрадень в період з березня по вересень змусила багатьох критично налаштованих жителів покинути півострів. Ті, що залишилися, зазнають переслідувань з боку влади, яка повна рішучості змусити замовчати своїх опонентів“, – сказав дослідник Amnesty International по Україні Красимір Янков на прес-конференції у Києві.

Принаймні семеро людей були викрадені після анексії, їх доля залишається невідомою. Кримська влада заявляє про те, що випадки викрадень та катувань розслідуються, але доказів цього наразі не видно.

Також у доповіді зазначено, що у Криму створюється атмосфера страху, для чого використовуються залякування і обмежувальні закони, щоб змусити замовкнути засоби масової інформації та неурядові організації. Було проведено обшуки кримськотатарського телеканалу ATR, журналісти каналу змушені були застосовувати самоцензуру та не використовувати слова “анексія” і “окупація”, мовлення каналу влада називала “екстремістським” і погрожувала кримінальним переслідуванням. 

На проведення культурних заходів та демонстрацій часто не дають дозволи, а ті заходи, які дозволяють, мають проводитися у віддалених місцях. 

Меджлісу, який представляє кримськотатарську громаду, було відмовлено у визнанні, а члени Меджлісу стають жертвами переслідувань, зокрема кримінальних.

Міжнародна спільнота вочевидь не вдається до реального тиску на Росію з тим, щоб територіальна цілісність України була відновлена. Але світові лідери мають принаймні зажадати від Росії поваги до прав всіх жителів Криму“, – зазначив Богдан Овчарук, учасник польової місії Amnesty International в Криму.

Нагадаємо, 17 березня Комітет ООН з прав людини на засіданні у Женеві поставив Росії ряд питань щодо порушення прав людини у анексованому Криму.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: