Amnesty International вважає арешт Чийгоза політикою залякування

Дата: 12 Лютого 2015
A+ A- Підписатися

Арешт Ахтема Чийгоза є черговим проявом політики залякування кримських татар з боку “де-факто влади Криму”.

Так відреагувала правозахисна організація Amnesty International на рішення Київського районного суду Сімферополя, який ухвалив рішення про продовження терміну перебування під вартою Ахтема Чийгоза до 19 травня 2015 року. 

В умовах зростаючих репресій щодо кримськотатарського населення це рішення фактично спрямоване не тільки на самого Ахтема Чийгоза, але й на всіх тих, хто публічно і мирно висловлював проукраїнські погляди і виступав проти російської анексії півострова“, – заявив Сергій Нікітін, голова московського офісу Amnesty International.

Члени делегації Amnesty International зустрілися в Криму з представниками Меджлісу кримських татар та з дружиною Ахтема Чийгоза Ельмірою. За їх словами, адвокату у справі Чийгоза повідомили про судове слухання лише за 4 години до його початку. Юрист перебував в іншому місті і не зміг бути присутнім, що позбавило Чийгоза права на захист. Також 6 лютого заступника голови Меджлісу перевели з ізолятора тимчасового утримання у СІЗО, про що не сповістили ні родичів, ні адвоката. На судове засідання не змогли потрапити близькі родичі затриманого, журналісти, представники Междлісу і правозахисники, зокрема і представники Amnesty International.

Ахтема Чийгоза, активіста та одного з заступників голови Меджлісу, затримали за звинуваченням в організації “масових заворушень”, що нібито мали місце 26 лютого 2014 року, коли прихильники і противники нової влади в Києві зібралися біля будівлі кримського парламенту.

Під час акції були поодинокі випадки застосування помірного насильства, але не було жодних ознак масових заворушень. Ахтем Чийгоз був одним з тих, хто намагався допомогти міліції утримувати дві протиборчі групи людей на відстані“, – нагадує Amnesty International.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: