Amnesty International вимагає розслідувати погрози активістам, які підтримують ЛГБТКІ

Дата: 16 Листопада 2016
A+ A- Підписатися

Низка громадських активістів та активісток отримали погрози від групи людей, що називають себе членами Національного спротиву.

Міжнародна правозахисна організація  Amnesty International вимагає, аби національна поліція негайно та ефективно розслідувала погрози на адресу громадських активістів та активісток, які підтримують ЛГБТКІ рух в Україні.

Про це йдеться у заяві організації, оприлюдненій на сайті.

В організації повідомляють, що 15 листопада, близько 6 вечора, низка громадських активістів та активісток отримали погрози від групи людей, що називають себе членами Національного спротиву. Відповідне повідомлення було опубліковане на сторінці спільноти у Facebook та адресоване, зокрема, Святославу Шеремету, Марії Берлінській, Олені Шевченко, Інні Совсун, Ірині Славінській, Світлані Заліщук, Мустафі Наєму, Юлії Толопі, Зоряну Кісю. Аналогічні погрози були також розіслані у приватних повідомленнях.

Крім того, 15 листопада члени згаданої групи пошкодили соціальну рекламу, присвячену тематиці взаєморозуміння між батьками та їх ЛГБТКІ дітьми, яка була розміщена у метрополітені. Відеозапис був видалений зі сторінки спільноти, проте він зберігся.

“Сьогодні ми прибрали вашу рекламу, а завтра завітаємо до вас у гості”, –  йшлося в пості, що був згодом видалений зі сторінки.

“Це не перший випадок, коли активісти та активістки отримують погрози від радикально налаштованих груп через свою публічну підтримку ЛГБТКІ спільноти. Правоохоронні органи повинні швидко та ефективно розслідувати ці погрози, зробити все можливе задля захисту активісток та активістів”, – говорить Оксана Покальчук, директорка Amnesty International в Україні.

Вона нагадала, що влітку цього року, під час Маршу рівності національна поліція продемонструвала високий рівень професіоналізму, забезпечивши безпеку учасників маршу. І ми сподіваємось, що як Національна поліція, так і влада України загалом, будуть і надалі докладати максимум зусиль задля подолання дискримінації та захисту права людини в Україні.

Нагадаємо, 12 червня у Києві відбувся Марш рівності  за участі представників ЛГБТКІ-спільноти (лесбійки, геї, бісексуали, трансґендерні, квір та інтерсексуальні люди). Охорону порядку під час матчу забезпечували близько 6 тисяч правоохоронців, у тому числі працівники Національної гвардії України, курсанти Національної академії внутрішніх справ, структурних підрозділів столичної поліції та зведені загони з інших регіонів країни.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: