Amnesty International оприлюднила звіт про розслідування подій Майдану

Дата: 18 Лютого 2015
A+ A- Підписатися

Причини затримок розслідування відображають усталену культуру безкарності за міліцейське свавілля в Україні.

Про це йдеться у звіті правозахисної організації Amnesty International “Україна: рік після Майдану – з правосуддям затягують, у правосудді відмовляють”.

У документі наводяться приклади справ щодо конкретних інцидентів під час протестів на вулицях Банковій і Грушевського. Серед проблем розслідування відзначають брак координації між установами, що відповідають за розслідування, брак спроможності системи кримінального правосуддя, неспроможність зберегти ключові докази, відмову посадовців співпрацювати зі слідством.

На сьогоднішній день тільки в одному випадку жорстокого поводження винесено обвинувальний вирок. 28 травня 2014 року двоє співробітників правоохоронних органів, обидва призовники внутрішніх військ низького рангу, отримали умовні вироки у три і два роки за “перевищення влади або службових повноважень” (стаття 365 Кримінального кодексу) за жорстоке поводження над Михайлом Гаврилюком 22 січня 2014 року“, – йдеться у звіті. Тоді, як відомо, Гаврилюка змусили стояти голим на очах у десятка співробітників внутрішніх військ і спецпризначенців при температурі нижче нуля та знущались, змушуючи позувати для знімків. Експерти правозахисної організації стверджують, що більше нікого не притягнуто до відповідальності у цій справі, а також невідомо про випадки обвинувальних вироків щодо інших епізодів.

Підбиваючи підсумки звіту, правозахисники зазначають, що через рік після тих подій справедливість для жертв міліцейських зловживань лишається недосяжною, а поводження з потерпілими часто не відповідає міжнародним стандартам. Те, що справи досі не розслідувано, продовжує моральні страждання потерпілих, не дає змоги отримати компенсацію, а також утворює ризик того, що прогалини у системі кримінального правосуддя, які використовувалися попередньою владою, буду використовуватися і новою.

Правозахисники закликають українську владу провести незалежне розслідування, надавати потерпілим та їх адвокатам інформацію щодо стану розслідування, гарантувати відкритість його результатів для громадськості, забезпечити відшкодування з боку держави постраждалим від дій правоохоронців на Євромайдані та гарантувати, що подібні випадки не повторяться у майбутньому. 

Правозахисна організація закликає міжнародних партнерів “надати технічну, експертну та іншу допомогу слідчим органам України для сприяння проведенню оперативного, об’єктивного, ретельного та ефективного розслідування усіх випадків незаконного застосування сили співробітниками правоохоронних органів під час протестів на Євромайдані“.

Нагадаємо, 20 лютого до річниці трагічних подій у Києві відбудеться презентація доповіді правозахисних організацій “Ціна Cвободи” про злочини проти людяності, скоєні під час Євромайдану.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: