Amnesty International оголошує акцію термінової допомоги в’язню сумління у Казахстані

Дата: 06 Грудня 2016
A+ A- Підписатися

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International оголошує акцію термінової допомоги в’язню сумління у Казахстані Максу Бокаєву, який був засуджений до 5 років тюрми за участь в акціях протесту навесні цього року і через хронічну хворобу потребує відповідного доступу до лікування.

Як повідомляє Amnesty International Україна, 28 листопада міський суд №2 міста Атирау засудив в’язнів совісті Макса Бокаєва і Талґата Аяна до 5 років в’язниці. Вони були визнані винними у “розпалюванні соціальної, національної, родової, расової, класової чи релігійної ворожнечі”, “розповсюдженні неправдивої інформації” та організації несанкціонованих демонстрацій та мітингів за свою участь у демонстраціях, котрі відбувались у Казахстані в квітні і травні, проти запланованих змін до Земельного Кодексу.

Макса Бокаєва і Талґата Аяна затримали 17 травня у Атирау після того, як вони публічно заявили в пості у соцмережах, що вони збираються брати участь у демонстраціях, запланованих на 21 травня, і закликають інших робити те ж. З того часу вони перебувають під вартою. Суд, котрий почався 12 жовтня, не відповідає вимогам до справедливого суду, передбаченим ратифікованими Казахстаном міжнародними договорами щодо прав людини. Очікується, що Макс Бокаєв і Талґат Аян подаватимуть апеляцію на вирок суду.

Макс Бокаєв страждає на хронічний гепатит С. У результаті вдалого лікування 2 роки тому хвороба перейшла у стадію ремісії, але з часу затримання Макса стан його здоров’я серйозно погіршився. Його сім’я стверджує, що він не отримує відповідної медичної допомоги для лікування його хвороби чи пов’язаних з нею медичних проблем. 18 жовтня Максу було викликано швидку до зали суду, котра забрала його в лікарню, де йому діагностували холецистит і панкреатит.

Amnesty International вимагає негайно звільнити політв’язнів Макса Бокаєва і Талґата Аяна та зняти з них усі обвинувачення, забезпечити негайний доступ Макса Бокаєва до необхідної медичної допомоги відповідно до Мінімальних стандартних правил поводження з в’язнями (ООН; “Правила Нельсона Мандели”), поважати права усіх громадян Казахстану на свободу вираження поглядів та на мирні зібрання.

Amnesty International закликає підписати звернення з її вимогами до Генерального Прокурора Республіки Казахстан Жакіпу Асанову. Це можна зробити на сайті організації.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter