Amnesty International: мешканці Дебальцевого – на межі

Дата: 04 Лютого 2015
A+ A- Підписатися

Мешканці Дебальцевого перебувають на межі, рятуючись від потужних обстрілів та не маючи при цьому достатньої кількості продуктів харчування, ліків та питної води.

Ситуація у Дебальцевому є катастрофічною, зазначила Джоан Марінер, старший радник Amnesty International з кризового реагування, яка щойно повернулась з міста і перебуває у Слов’янську.

Про це йдеться на офіційній сторінці правозахисної організації.

Міжнародне співтовариство, і це стосується Росії, повинно бути набагато категоричнішим у засудженні порушень законів війни з обох сторін“, – сказала пані Марінер.

Дебальцево, що є стратегічним залізничним вузлом, зазнавало постійних обстрілів з боку проросійських сепаратистів, які намагаються взяти під контроль місто в останні дні. Результати польових досліджень Amnesty International свідчать, що деякі з цих атак були невибірковими.

Як повідомляють правозахисники, населення міста з 25 000 людей скоротилося до 7000. Українські сили стверджують, що евакуювали понад 2000 людей з 28 січня. Евакуація є особливо небезпечною, адже єдина дорога, якою можна виїхати з міста, постійно прострілюється.

Джоан Марінер зазначила, що українська влада повинна забезпечити захист мирних мешканців, зокрема щодо організації вивезення людей на безпечні території. А проросійські сепаратисти повинні дозволити цивільним залишити територію та мають припинити невибіркові обстріли.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: