Американські правозахисники задокументували численні випадки розлучень дітей з батьками-мігрантами

Дата: 02 Серпня 2019
A+ A- Підписатися

За рік американська влада розлучила понад 911 дітей зі своїми батьками-мігрантами. Практика розлучень продовжується, попри червневе рішення суду, яке заборонило суперечливі дії. 

Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на дослідження Американської спілки захисту громадянських свобод (ACLU). Наведені дані стосуються періоду з 26 червня 2018 по 29 червня 2019 року.  

Правозахисники звернулися з цього приводу до федерального суду в Сан-Дієго, який ухвалив раніше рішення припинити практику вилучення дітей під час незаконного в’їзду батьків з Мексики

“Те, що уряд Трампа і далі розлучає батьків з їхніми немовлятами, – це шокує”, – коментує адвокат спілки Лі Ґелернт

Американська спілка захисту громадянських свобод передає позицію уряду. Влада вилучає дітей, якщо батьки не можуть впоратися зі своїми обов’язками або якщо вони становлять загрозу своїм дітям. 

Правозахисники спілки закидають службовцям, що ті використовують незначні проступки батьків як привід для вилучення дітей. Це можуть бути, до прикладу, порушення правил дорожнього руху або сумніви в тому, що подружжя може впоратися зі своїми батьківськими обов’язками. Спілка закликала суд визначити чіткі правила в цьому питанні. 

У своєму клопотанні до суду ACLU навела численні випадки, які свідчать про неправомірність дій державних органів. Так, до прикладу, у документі йдеться про випадок, коли у матері забрали дитину лишень через звинувачення у зв’язках із кримінальними угрупованнями. Однак, як вказують правозахисники, єдиний зв’язок полягав у тому, що один з учасників угруповання зґвалтував цю жінку.

Окрім цього, у клопотанні також ідеться про випадок розлучення батька й дитини. Чоловіка звинуватили в тому, що той не замінив памперси, тоді як він твердить, що не хотів будити хворої дитини. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Присягаюсь, іноді мені здається, що я божеволію”: історії мігрантів, у яких влада США відібрала дітей

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп в межах своєї кампанії проти міграції розпочав практику вилучення дітей з родин, які на незаконних підставах перебувають у країні. Його так звана “політика нульової толерантності” спричинила обурення та гостру критику. Після шести тижнів він відмовився від цього, однак натомість дітей мігрантів усе ж продовжують вилучати, якщо їхні родини становлять ризик для них.

Федеральний суд раніше зобов’язав виконавчу владу повернути 2 700 дітей, яких вилучили у ці шість тижнів з початку політики Дональда Трампа, своїм батькам. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: