Активістки створюють “сексизм патруль”, який реагуватиме на дискримінаційні заяви політиків

Дата: 05 Серпня 2019
A+ A- Підписатися

Активістки ініціативи “Гендер в деталях” запустили кампанію “Сексизм патруль”, в рамках якої розповідатимуть українцям про дискримінаційні висловлювання політиків. 

Про це активістки повідомили на офіційній сторінці у фейсбук. 

Кампанію вирішили розпочати через велику кількість сексистських висловлювань політиків, зокрема, президентської партії “Слуга народу”. 

“Новообраний народний депутат від “Слуги Народу” Жан Беленюк у своєму інстаграмі виставив фото з підписом: “Бабе – цветы, спортсменам – медали! Смотри, не перепутай, Кутузов!”, голова офісу президента України Андрій Богдан вирішив обійняти журналістку Радіо Свобода, аби “їй було зручніше бігти за ним”, майбутній голова комітету ВР у закордонних справах Богдан Яременко розповів, що колеги йому заздрять, адже його комітет “найкрасивіший” через найбільшу кількість жінок у ньому”, – перераховують активістки лише деякі випадки, що сталися за останній час. 

Авторки кампанії наголосили, що не підтримують жодну з політичних сил та слідкують за будь-якими випадками сексизму високопосадовців.

“Окрема підбірка сексизму від ЗЕКоманди пояснюється частотою таких випадків у лавах цієї політичної сили”, – додають вони.

У коментарі Центру прав людини ZMINA активістки зазначили, що кампанію “Сексизм патруль” з відповідним хештегом створили, аби оперативніше й наполегливіше боротися з сексизмом в українському інформаційному та публічному просторі.

“Ми давно помітили, що наразі суспільство готове засуджувати сексизм, ба більше, воно потребує активної публічної підтримки. І наш ресурс готовий її надати. Ми й раніше реагували на сексистські вислови публічних осіб, сексистські рекламу та оголошення щодо працевлаштування. Але тепер сподіваємося, що цей хештег допоможе нам згуртувати суспільство. Окрім того, ми сподіваємося заохотити аудиторію більш різко реагувати на такі випадки: шерити, створювати нові хештеги, скаржитися на дописи у різних соцмережах, які мають ознаки сексизму”, – говорять представниці ініціативи. 

У ініціативі також додали, що планують не тільки повідомляти про сексизм, до якого вдаються українські політики, але й пояснювати, чому та чи інша фраза або дія є дискримінаційною.

Нагадаємо, що нещодавно користувачів соцмереж обурило висловлювання президента Володимира Зеленського щодо жінок. Під час поїздки до Парижу він назвав українок одним з брендів України. У відповідь на це активісти запустили флешмоб #‪‎ятобінетуристичнийбренд‬, в рамках якого публікували дописи, в яких, зокрема, проводили паралелі між виступом Зеленського та експрезидента Віктора Януковича у 2011 році в Давосі, коли він розповів міжнародним партнерам про українських жінок, які “почнуть роздягатися навесні”. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter