“Хочу жити”. Активісти збирають підписи під петицією за звільнення з-під варти Бекірова

Дата: 04 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Активісти збирають підписи під петицією із закликом до російського міністерства охорони здоров’я, щоб відомство вплинуло на звільнення з-під варти важкохворого кримського активіста Едема Бекірова, якого російські силовики незаконно утримують у СІЗО Сімферополя з кінця минулого року. 

Підписати петицію можна за посиланням

Авторка звернення лікарка Ольга Мазурова нагадує, що законодавство Російської Федерації вимагає звільняти з-під варти тяжкохворих людей згідно з постановою уряду РФ від 14 січня 2011 № 3 “Про медичний огляд підозрюваних або звинувачених у скоєнні злочинів”, де в переліку важких захворювань, що перешкоджають утриманню, є пункт, який прямо стосується випадку Бекірова: “анатомічні дефекти (ампутації), що виникли внаслідок захворювання або травми, які призводять до значних обмежень життєдіяльності, що вимагають постійного медичного супроводу”.

“Кримський татарин, житель Херсонської області України 58-річний Едем Бекіров з 12 грудня перебуває в СІЗО Сімферополя. У січні 2018 року він переніс операцію на серці, йому встановили чотири шунти. Наступну операцію стентування було призначено на 16 грудня 2018 року, однак, незважаючи на її життєву важливість, вона так і не відбулася, тому що Едема Бекірова за чотири дні до неї, під час спроби відвідати в Криму матір, затримали на кордоні представники російських спецслужб”, – розповідає історію політв’язня Мазурова. 

Авторка петиції просить усіх небайдужих підписати її, щоб: 

  • Бекірова оглянули незалежні від слідства лікарі;
  • шпиталізувати кримчанина задля вирішення питання з операцією на серці.

“Залишимо слідству і суду вирішувати, як міг тяжкохворий чоловік, інвалід першої групи, ледве оговтавшись від однієї операції і в очікуванні іншої, на одній нозі, з тазовими порушеннями займатися контрабандою зброї. Але стан здоров’я Едема Бекірова такий, що в нього дуже мало шансів дожити не тільки до вироку, але навіть до закінчення слідства”, – додає Мазурова. 

На момент написання новини петицію вже підписали понад дві тисячі людей. Водночас на сторінці “Кримської солідарності” у Facebook повідомили, що активісти в Москві вже встигли подати звернення міністру охорони здоров’я РФ з низкою вимог щодо стану політв’язня.

Як відомо, на початку липня підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму не задовольнив апеляційної скарги захисту Бекірова та залишив важкохворого політв’язня в СІЗО. Під час засідання активіст сказав суддям, що хоче жити, але в умовах СІЗО це зробити дуже важко. 

Про критичний стан здоров’я Бекірова, який має першу групу інвалідності, вже неодноразово розповідали його захисники та родичі: за п’ять місяців, проведених у СІЗО, в нього почали з’являтися виразки на ногах, мучать судоми, а інсулін в ізоляторі йому колють тричі на день. Наприкінці травня чоловіку різко стало погано: він почав кашляти кров’ю та задихатись.

ДОВІДКА. Жителя селища Новоолексіївка Херсонської області Едема Бекірова російські силовики затримали на в’їзді до Криму вранці 12 грудня минулого року. Він прямував до півострова для відвідування 78-річної матері та родичів. Пізніше його доставили в будівлю ФСБ Росії в Сімферополі. Бекірову закидають розповсюдження і транспортування більш ніж 10 кілограмів тротилу і 190 бойових патронів. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: