Активісти з інвалідністю шукають спрощений шлях у Шенген

Дата: 28 Квітня 2016
A+ A- Підписатися

Одним з суттєвих візових бар’єрів для людей з інвалідністю в Україні є фінансова недоступність візового збору та транспортних витрат.

Про це свідчать результати проведених ГО “Європа без бар’єрів” моніторингу та опитувань.

У зв’язу з цим громадські організації просять Єврокомісію та консульства країн Шенгену вдосконалити процедуру оформлення візи для людей з інвалідністю, звернувшись з відповідною петицією.

“Для багатьох людей – особливо тих, хто живе за межами великих міст, де є консульства і візові центри, витрати на спеціалізований транспорт чи перевезення супроводжуючої особи є непідйомними. Через це люди самі відмовляються від поїздок за кордон навіть за наявності запрошень. Централізоване подання документів і безкоштовна мобільна біометрія суттєво зменшать кількість поїздок і витрат для людей з інвалідністю”, – пояснила аналітик ГО “Європа без бар’єрів” Катерина Кульчицька.

Моніторингом також було виявлено низку поширених перешкод, що створюють ризик для життя і здоров’я осіб з інвалідністю: сходи без пандусів назовні і без ліфтів усередині будівель, високі пороги, вузькі двері, відсутність місць для паркування автомобілів людей з інвалідністю, наявність пошкоджених тротуарів, вибоїн і високих бордюрів, відсутність спеціалізованих або навіть звичайних вбиралень.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: