Активісти вимагають змінити порядок в’їзду до Криму

Дата: 23 Липня 2015
A+ A- Підписатися

Активісти і правозахисники виступили за зміну порядку в’їзду, згідно з яким іноземці не можуть легально потрапити на територію півострова.

Координатор Кримської польової місії з прав людини Олександра Криленкова у коментарі порталу “Крим. Реалії” розповіла, що правила в’їзду на півострів, розроблені Кабінетом міністрів України, фактично влаштовують “інформаційну блокаду для Криму”.

Для отримання спеціального дозволу для в’їзду на півострів існує обмежений і закритий список підстав, на яких люди можуть отримати ці дозволи. В них немає ані правозахисної роботи, ані журналістської, немає підстав для будь-яких незалежних організацій. В’їзд можливий лише для приватних осіб, у яких там нерухомість або родичі. Таким чином, ані журналісти, ані правозахисники, ані юристи з інших країн не можуть легально потрапити на територію Криму“, – пояснила вона.

Радник голови Міністерства інформаційної політики України Сергій Костинський зазначив, що нові правила заважають присутності іноземних журналістів в Криму. Міністерство хоче запропонувати Кабміну внести ряд змін до порядку в’їзду.

Водночас у Держприкордонслужбі України стверджують, що насправді проблеми немає, і іноземні журналісти та правозахисники можуть потрапити на територію півострова.

Що стосується іноземних журналістів, вони можуть в’їжджати на загальних підставах. Окремо в’їзд з урахуванням професійної діяльності не прописаний у постанові, тому що він не був прописаний в законі про статус Криму як окупованої території”, – зазначив прес-секретар Державної прикордонної служби України Олег Слободян.

Нагадаємо, з початку червня, згідно з новими правилами, іноземні громадяни можуть потрапити на територію Криму лише за спеціальними дозволами. В опублікованому ініціативою “Крим SOS” міжнародно-правовому аналізі зазначено, що нові правила в’їзду порушують Женевську конвенцію і Конвенцію про права дитини.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: