Активісти виграли справу про дискримінацію транссексуальних осіб

Дата: 23 Січня 2015
A+ A- Підписатися

Активісти через суд змусили Міністерство охорони здоров’я України скасувати протипоказання для зміни статевої приналежності. Міністерство ще може подати апеляцію.

Як повідомляє сайт “Громадянської ініціативи “Т-ема”, Окружний адміністративний суд м.Києва задовольнив позовні вимоги ЛАС проти Міністерства охорони здоров’я України про визнання невідповідним правовим актам вищої юридичної сили і недійсним п.3 Медико-біологічних і соціально-психологічних показань для зміни (корекції) статевої належності, а саме протипоказань:

– наявність дітей віком до 18 років;

– грубі порушення соціальної адаптації (відсутність роботи; відсутність постійного місця проживання).

Справа проходила за участі Громадської організації “Громадянська ініціатива “Т-ема” та за підтримки Фонду стратегічних справ Коаліції протидії дискримінації в Україні.

Судовий спір з МОЗ, що допустив порушення прав людини і дискримінацію транссексуальних осіб, тривав три місяці.

Юристи зізнаються, що не розраховували на такий результат, адже позитивна судова практика щодо захисту прав людини в контексті захисту прав і законних інтересів транссексуальних осіб мінімальна, на відміну від негативної.

Рішення свідчить, що шлях України на Євроінтеграцію, а також приведення вітчизняного законодавства до європейських і кращих світових стандартів є остаточним і безповоротним“, – наголошується в повідомленні.

МОЗ ще може подати апеляцію, але факт рішення щодо стратегічної справи, що стосується прав людини, уже є, відзначають юристи. Суд також визнав право на гендерну ідентичність як складову частину права на повагу до приватного життя, що є унікальним для вітчизняного права та судової практики.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: