Активісти виборюватимуть у суді право на мітинги

Дата: 18 Червня 2015
A+ A- Підписатися

Активісти Проекту “Громадяни в дії” планують оскаржувати у суді обмеження проведення мирних зібрань, що діють у 32 містах України.

За словами громадських активістів, 32 міста в Україні мають окремі положення, які обмежують право на мітинги. Вони з’ясували це після того, як надіслали запити на відповідну інформацію у 450 міст і отримали рішення міських рад, які встановлюють обмеження. 

Наприклад, в Харкові не можна проводити мітинг біля міської ради, в Києві треба подавати повідомлення за 10 днів, в Вижниці треба укласти угоду про вивіз сміття перед мітингом, в Тернополі можна мітингувати лише жителям Тернополя“, – розповідають активісти.

Згідно з даними інфографіки, час подачі повідомлення про проведення заходу різний – від 24 годин у Тернополі до 30 днів у Дніпрорудному Запорізької області та Новоград-Волинському на Житомирщині. У 24 містах заборонено пікетувати органи влади.

За словами активістів, потрібен один закон про гарантування права на мирні зібрання.

Команда Проекту “Громадяни в дії” почала кампанію скасування цих  обмежень через суд. Активісти вже судяться з Харківською міською радою, з сільською радою Нових Петрівців, міською радою Бучі, Полтави, Краснограда, Коростеня. 

Активісти зазначають, що цей процес є складним і вони потребують підтримки і допомоги. Бажаючі допомогти можуть звертатися до Насті Шимчук за адресою anastasiya02sh@gmail.com.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter