Активісти створили єдину гарячу лінію для постраждалих на Донбасі

Дата: 29 Липня 2015
A+ A- Підписатися

Активісти створили гарячу лінію “Допомога”, що спрямовуватиме звернення постраждалих до профільних організацій.

Телефон гарячої лінії “Допомога” – 0 800 503 102, також можна звертатися на сторінку у Facebook.

Серед завдань гарячої лінії – аналіз та статистика для виявлення та допомоги у вирішенні основних проблем, потреб та викликів постраждалих; кваліфіковане безкоштовне телефонне консультування цільової групи з усіх регіонів України.

Зараз існує близько 300 гарячих ліній та соціальних організацій, мета яких – допомога постраждалим під час війни на сході. Тому постраждалі звертаються до них, не аналізуючи їхню специфіку, і часто отримують допомогу не в повному обсязі, із запізненням, або взагалі не отримують її. Організатори прагнуть створити всеукраїнську лінію для всіх, хто потребує юридичної, психологічної, медичної, інформаційної допомоги. Після отримання звернень, зважаючи на їхній характер, вони спрямовуватимуться на спеціалізовані гарячі лінії та у відповідні організації.

Анастасія Розлуцька, керівник проекту “Гаряча лінія “Допомога”, розповіла, що проект стартував у квітні 2015 року. У проекті працюють волонтери з гарячої лінії “Євромайдан SOS”, психологи, волонтери з юридичною освітою. Проект співпрацює з 46 громадськими організаціями. 

На сьогодні ми отримали вже 319 звернень, з яких 178 – це інформаційно-довідкові запити, 61 – психологічні запити, 40 – юридичні та ще 40 – запити на інші консультації. Найбільший відсоток звернень ми отримали від мирного населення з прифронтової зони”,  – говорить Анастасія Розлуцька.

Організатори закликають українців розповсюджувати номер гарячої лінії серед тих, хто потребує відповідної допомоги.

Нагадаємо, Українська Гельсінська спілка з прав людини та “Юридична сотня” підписали меморандум про співпрацю для спільної роботи з підвищення рівня правової обізнаності військових та їхніх рідних, вирішення системних проблем у сфері правового та соціального захисту учасників АТО, їхньої професійної адаптації та психологічної реабілітації.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: