Активісти радять президенту створити єдиний орган по роботі з переселенцями

Дата: 04 Серпня 2015
A+ A- Підписатися

Громадські активісти пропонують створити єдиний орган по роботі з внутрішньо переміщеними особами (ВПО). Наразі активісти готують проект Положення та листа до президента України, у якому буде викладено, чому це необхідно.

Новий орган має на меті координацію спільних зусиль неурядових та міжнародних організацій, волонтерських ініціатив та державних структур з вирішення юридичних, трудових, житлових та інших питань ВПО.

Про це йшлося на робочій зустрічі, організованій Центром громадянських свобод, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

Нині численні організації опікуються цими проблемами, але фактично координація між ними є неефективною. Єдиний орган по роботі з переселенцями має стати органом швидкого реагування, незалежним і відкритим до співпраці з громадськістю. На цей орган мають бути покладені функції контролю за дотриманням законодавства у сфері захисту прав ВПО.

Також діяльність цього органу має базуватися на комплексній програмі заходів, розробленій на багато років наперед. Наразі в держави відсутнє стратегічне бачення, зазначає Ірина Думич, координатор проектів ГО “Центру громадянських свобод”.   

“Зараз ніхто не знає, як ця проблема буде виглядати через рік, а це більше мільйона громадян України. У держави немає бачення цієї проблеми”, – прокоментувала Думич.

Окрім того, створення єдиного органу не тільки полегшить долю переселенців, а й визначить питання відповідальності за невиконання існуючих законів щодо ВПО.

“Координація між органами, які займаються питаннями внутрішньо переміщених осіб, зараз дуже слабка. У зв’язку з тим, що немає розуміння, хто за що несе відповідальність, потрібно створення такого органу”, – зауважив Валерій Новіков, голова правозахисного центру “Альтернатива”.

Координатор громадської організації “Донбас SOS” Олександр Горбатко зазначає, що проблема ВПО – довгострокова. До її вирішення можна було б залучити кошти міжнародних організацій, але доки не буде стратегії роботи з переселенцями – доти донори відмовлятимуться давати гроші. 

“Війна не закінчується, і вже зараз зрозуміло, що більшість тих людей, які залишили тимчасово окуповану територію, незалежно від того, як буде вирішено конфлікт на сході, не повернуться. Цю проблему не можна вирішити за один-два роки. Ми маємо про це думати зараз. Враховуючи досвід інших країн і спираючись на специфіку нашої країни, створити щось своє”, – наголосив Горбатко.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter