Активісти пропонують прибрати норму, що обмежує критику суду

Дата: 02 Жовтня 2015
A+ A- Підписатися

Вільну критику судової системи не має обмежувати принцип “підтримання авторитету і безсторонності суду”.

Про це йдеться у пропозиціях конституційних змін від “Молодіжної правозахисної групи – Харків”, наданих робочій групі Конституційної комісії з прав, свобод та обов’язків людини і громадянина.

Про це інформує кореспондент Центру інформації про права людини.

Зокрема, активісти кажуть, що свобода вираження поглядів не повинна обмежуватися принципом “підтримання авторитету і безсторонності суду”, оскільки це може спричинити появу репресивних законів, що заборонятимуть критикувати дії суддів.

Крім того, активісти у своїх пропозиціях пропонують не використовувати “охорону моралі” як підставу для обмеження свободи мирних зібрань. Вони побоюються, що через широке тлумачення поняття “моралі” можуть мати місце репресивна судова практика та закони про “мораль”.

А норму щодо сповіщення про проведення мирних зібрань пропонують вдосконалити, щоб забезпечити повідомчий принцип проведення мирних зібрань та гарантувати право на зібрання без повідомлення. Норму, власне, пропонують сформулювати наступним чином: “Про проведення мирних зібрань організатори повідомляють в розумний строк. Відсутність повідомлення сама по собі не є правопорушенням”. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: