Активісти хочуть зняти обмеження на використання фото споруд та пам`ятників

Дата: 22 Січня 2015
A+ A- Підписатися

Українські вікіпедисти розпочинають кампанію “Свобода панорами у вільній країні”, щоб зняти обмеження на використання зображень споруд та пам’ятників, які встановлені в громадських місцях.

29 грудня 2014 року народним депутатом України Тарасом Юриком було зареєстровано законопроект, який підготовлено Громадською організацією “Вікімедіа Україна”, повідомляється у блозі організації.

Законопроект передбачає законодавче врегулювання права вільно створювати та розповсюджувати зображення та відео творів образотворчого, ужиткового мистецтва, архітектури, містобудування і садово-паркового мистецтва, що знаходяться у громадських і публічно доступних місцях.

Обов’язкова умова такого вільного використання – зазначення авторів твору архітектури чи мистецтва, що відтворюється“, – йдеться у повідомленні.

В рамках кампанії з підтримки законопроекту на сторінках української Вікіпедії буде розміщено банер “Підтримай свободу панорами у вільній країні!”. Також засновано сайт, присвячений кампанії, і розпочато збір підписів за ухвалення законопроекту №1677.

Свобода панорами – це можливість вільно фотографувати, змальовувати чи знімати на відео будівлі та скульптури, які перебувають в громадському місці. При цьому авторські права не вважаються порушеними“, – зазначив голова Правління ГО “Вікімедіа Україна” Андрій Макуха.

За чинним законодавством, говорить Макуха, будь-яке фото сучасної будівлі чи пам’ятника може вважатися порушенням авторських прав, якщо ви не маєте дозволу від їх авторів. Зокрема, Україні з Вікісховища, сестринського проекту Вікіпедії, нещодавно вилучили частину фотографій будівлі Верховної Ради України через відсутність згоди спадкоємців архітектора Володимира Заболотного.

Ухвалення закону, що вже є нормою у 83 країнах світу, покращить туристистичну привабливість України та сприятиме розвитку великої кількості освітніх проектів, переконані громадські діячі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: