Адвокат Януковича вимагає відкрити суспільство матеріали “справи Майдану”

Дата: 18 Травня 2016
A+ A- Підписатися

Адвокат колишнього президента України Віктора Януковича Віталій Сердюк вимагає від генпрокурора Юрія Луценко забезпечити прибуття слідчого до його клієнта.

Він також наполягає на невтручанні політиків у “справу Майдану”, передає “Інтерфакс”. 

“Адвокат Віталій Сердюк закликає генерального прокурора забезпечити прибуття слідчого до В.Ф. Януковича; наполягає на невтручанні політичних діячів у “справу Майдану” і на відкритій заяві про відсутність доказів причетності В.Ф. Януковича до розстрілів на Майдані, максимально публічному процесі і відпрацюванні всіх існуючих версій трагедії”, – йдеться в прес-релізі адвоката, розданому журналістам.

Окрім цього адвокат вимагає розкрити суспільству матеріали “справи Майдану”.

Сердюк наполягає, що Генпрокуратура не зібрала достатньо доказів провини Януковича. 

Захисник біглого президента також повідомив, що наразі Януковича не розшукують, і він має право подорожувати світом. 

“Жодних розшукових заходів не проводиться, і взагалі казати про його подальший розшук навіть на території України не можна, оскільки він триває поки не встановлено місцезнаходження. Оскільки місцезнаходження Януковича було встановлено, то казати, що людина десь переховується – не можна”, – зауважив адвокат.

У свою чергу Генпрокуратура заявила, що Інтерпол розшукує колишнього президента України Віктора Януковича в одній кримінальній справі.

“Інтерпол надав дозвіл на здійснення міжнародного розшуку у одній кримінальній справі. За підозрою до причетності у розтраті коштів виділених на створення телекомунікаційної мережі  під час приватизації “Укртелекому”, – сказав Сергій Горбатюк, начальник Управління спецрозслідувань Генпрокуратури.

Він додав, що Росія офіційно відмовила в екстрадиції Януковича. 

“Протягом більше ніж 1,5 року жодних відповідей наші клопотання взагалі не було. Але десь місяць тому надійшла відповідь, що відмовляють у видачі з посиланням на європейську конвенцію, що там містяться ознаки політичного переслідування”, – сказав він.

Представник ГПУ нагадав, що Януковичу повідомлено про підозру у 7 кримінальних провадженнях. На думку Горбатюка, процедура заочного засудження, передбачена українським законодавством, дозволяє довести до логічного кінця справи проти Януковича. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: