Адвокат центру безоплатної допомоги захистив хлопця від звинувачення у вбивстві

Дата: 30 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Завдяки захисту адвоката центру з надання безоплатної правової допомоги хлопець з малозабезпеченої родини зміг уникнути довічного ув’язнення за вбивство, якого не скоював.

Як повідомляє портал “Правовий простір“, у лютому 2013 року Максима затримали за підозрою у скоєнні крадіжки. Під час досудового розслідування хлопець зізнався ще й в умисному вбивстві, скоєному в травні 2011 року, за що міг отримати довічне ув’язнення.

Підозрюваний був з малозабезпеченої родини і не міг запросити для захисту приватного адвоката. Для представлення інтересів хлопця був залучений державний захисник Юрій Огорілко з Львівського обласного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Спочатку державному захиснику було складно встановити контакт з підозрюваним Максимом, але пізніше той повірив, що адвокат намагається йому допомогти, і змінив покази. Хлопець розповів, що вбивства не скоював, а визнав свою провину тому, що правоохоронці тиснули на нього морально та навіть фізично. Адвокат Юрій Огорілко ініціював проведення підозрюваному судової психіатричної експертизи, і було встановлено, що Максим має розумову відсталість. З такою особливістю здоров’я людині важко опиратися тиску, який на неї чинився.

Слідчі спробували усунути адвоката від справи, але Юрій Огорілко продовжив захищати хлопця. Суд визнав, що участь Максима у скоєнні вбивства не доведено, а докази, що надала сторона обвинувачення, не можуть бути покладені в основу обвинувального вироку. Радехівський районний суд Львівської області 22 липня 2014 року постановив виправдати хлопця. Колегія суддів Судової палати із розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Львівської області залишила без змін виправдувальний вирок суду першої інстанції.

На крадіжці в січні 2013 році затримують хлопця. В лютому 2013 року він зізнається у вбивстві, яке було вчинене за два роки до цих подій. В процесі розгляду справи я був залучений як “державний захисник”. Слідство залучило приватного адвоката, щоб “вибити” мене з цієї справи. Я змушений був вступити у справу, як приватний адвокат на громадських засадах,щоб продовжити захист Максима“, – розповідає адвокат Юрій Огорілко.

В результаті обвинувачений відбуває покарання лише за здійснення крадіжки та має шанс вийти на волю.

Нагадаємо, адвокат Наталя Дорошенко розповіла, як поводитися при затриманні, та зазначила, що згідно з Кримінально-процесуальним кодексом після затримання слідчий зобов’язаний повідомити про це Координаційний центр з надання безоплатної правової допомоги. Але затриманий або його родичі можуть і самі звернутися до такого центру.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: