Адміністрація колонії, де зґвалтували атовця, не пустила до себе моніторів

Дата: 24 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

Адміністрація Бердянської виправної колонії №77 не пустила до себе моніторів Харківської правозахисної групи, які хотіли дізнатися про стан дотримання прав в’язнів в установі. 

Про це в коментарі Центру прав людини ZMINA повідомила юристка ХПГ та учасниця візиту Ганна Овдієнко.

 

Візит мав відбутися 23 квітня, проте, коли члени моніторингової групи, куди входили двоє журналістів та помічник народного депутата, прибули на місце, їх відмовилися пропустити через КПВВ. 

“Спочатку нам відмовив черговий по установі. Він сказав, що в нас не вистачає документів. Після цього нам відмовив начальник установи. Всі вони казали, що ми маємо знати законодавство, проте коли ми відповідали, що знаємо його та перелічували необхідні для допуску документи, то розмова просто йшла по колу”, – розповіла Овдієнко. 

Порядок відвідування установ виконання покарань в Україні регулює стаття 24 Кримінально-виконавчого кодексу України; там перелічують осіб, які мають на це право, зокрема відвідати їх можуть президент України, прем’єр-міністр, міністр юстиції або спеціально уповноважені ними представники, Омбудсман, голова, заступники голови та члени Комісії при президентові України в питаннях помилування, народні депутати, члени Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню. Водночас із собою вони можуть узяти “до трьох медичних працівників та до двох представників засобів масової інформації”. 

“Ми знали про історію, яка сталась у колонії (на початку березня активісти розповіли, що там зґвалтували засудженого атовця – ред.), адже наша організація займається справою осіб, які постраждали у ній. Ми хотіли подивитись, що там відбувається зараз, та оглянути засуджених, бо в нас була інформація про тілесні ушкодження осіб, які там залишились”, – зауважує Овдієнко.

На місце події правозахисники викликали поліцію, проте правоохоронці не змогли вплинути на адміністрацію колонії та лише прийняли заяву помічника народного депутата про вчинення кримінального правопорушення. 

Як відомо, у березні цього року стало відомо про зґвалтування 23-річного ув’язненого в Бердянській виправній колонії №77. Згодом ДБР розпочало розслідування фактів катувань в установі, а активісти повідомляли про тиск військової прокуратури на хлопця. Зокрема, силовики викликали його на допити вночі та вимагали написати заяву про те, що в нього немає інших претензій, крім питання соціальної допомоги від військкомату.

Правозахисники неодноразово називали Бердянську колонію одним з найжорсткіших закладів пенітенціарної системи в Україні. У 2015 році там жорстоко побили дванадцятьох новоприбулих засуджених. Вони не отримали медичної допомоги, а співробітники колонії тиснули на них.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter