Адміністрація колонії, де зґвалтували атовця, не пускає журналістів до установи

Дата: 20 Травня 2019
A+ A- Підписатися

Адміністрація Бердянської виправної колонії №77, де зґвалтували атовця наприкінці березня, вже два тижні не пускає до себе журналіста, який хотів зняти сюжет про установу. 

Про це журналіст Влад Сидоренко розповів у себе на сторінці у Facebook.

За словами Сидоренка, коли він дізнався про історію зґвалтованого військового, то захотів зняти сюжет про колонію. 

“Я отримав доручення нардепа парламенту і, користуючись статтею 24 Кримінально-виконавчого кодексу України, отримав право зайти на територію колонії, щоб особисто провести тут інспекцію. Два тижні вся державна машина дуже сильно чинить цьому опір. Поліція, прокуратура, слідчі – ніхто не може зробити нічого”, – розповів журналіст. 

Сидоренко зазначив, що один з працівників колонії відмовився пускати його на територію закладу, адже не повірив у достовірність депутатського доручення.

“Це просто абсурд”, – обурюється журналіст.

За його словами, наразі в роботі перебуває документальний фільм про колонію, де Сидоренко пообіцяв розповісти про корупцію серед адміністрації.

Це не вперше, коли адміністрація перешкоджає отриманню інформації з колонії. Нещодавно силовики не пустили до себе моніторів Харківської правозахисної групи, які хотіли дізнатися про стан дотримання прав в’язнів в установі. Потім у такий самий спосіб не пропустили й групу народних депутатів з журналістами. Згодом вони написали заяву до прокуратури за статтями 351 (“Перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради”), 356 (“Самоправство”), 364 (“Зловживання владою або службовим становищем”) та 365 (“Перевищення влади або службового становища”) КК України на адміністрацію установи. 

Як відомо, порядок відвідування установ виконання покарань в Україні регулює стаття 24 Кримінально-виконавчого кодексу України; там перелічують осіб, які мають на це право, зокрема відвідати їх можуть президент України, прем’єр-міністр, міністр юстиції або спеціально уповноважені ними представники, Омбудсман, голова, заступники голови та члени Комісії при президентові України в питаннях помилування, народні депутати, члени Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню. Водночас із собою вони можуть узяти “до трьох медичних працівників та до двох представників засобів масової інформації”. 

Нагадаємо, що про зґвалтування 23-річного ув’язненого в Бердянській виправній колонії №77 стало відомо в березні цього року. Згодом ДБР розпочало розслідування фактів катувань в установі, а активісти повідомляли про тиск військової прокуратури на хлопця. Зокрема, силовики викликали його на допити вночі та вимагали написати заяву про те, що в нього немає інших претензій, крім питання соціальної допомоги від військкомату.

Правозахисники неодноразово називали Бердянську колонію одним з найжорсткіших закладів пенітенціарної системи в Україні. У 2015 році там жорстоко побили дванадцятьох новоприбулих засуджених. Вони не отримали медичної допомоги, а співробітники колонії тиснули на них. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: