Aби уникнути трагедій Голодомору, треба перемогти наступників Сталіна – МЗС Латвії

Дата: 26 Листопада 2022
A+ A- Підписатися

Глава МЗС Латвії Едгарс Ринкевичс заявив, що через 90 років після Голодомору Росія здійснює новий геноцид українців та закликав перемогти наступників Сталіна.

Про це він написав у суботу на своїй твіттер-сторінці

Едгарс Ринкевичс

Він нагадав, що 26 листопада вшановують пам’ять мільйонів українців, убитих сталінським режимом під час Голодомору.

Через 90 років Росія знову почала повномасштабний геноцид проти українців. Щоб уникнути подібних трагедій у майбутньому, ми маємо перемогти наступників Сталіна зараз.

Едгарс Ринкевичс

Водночас МЗС України у своїй заяві також наголосило, що мета загарбницької геноцидної війни РФ не відрізняється від мети геноциду 1932–1933 років, і закликає міжнародних партнерів визнати Голодомор геноцидом українського народу.

“Сьогодні, в 90-ті роковини початку Голодомору 1932–1933 років в Україні, мета загарбницької геноцидної війни Росії не відрізняється від мети геноциду 1932–1933 років – знищення української нації та її державності. Продовжуючи терористичні атаки на об’єкти критичної інфраструктури, руйнуючи історичну та культурну спадщину, здійснюючи насильницьке вивезення українських дітей на російську територію, РФ веде війну проти української ідентичності. Політичні та ідеологічні наративи сталінської епохи, зокрема із насаджування образу “ворожого Заходу” та заперечення існування України як самостійної держави, сьогодні особливо активно відтворюються в тоталітарній політиці нинішньої Росії”, – мовиться у заяві.

Агресія Росії проти України доводить, що непокаране зло та невизнані історичні помилки повертаються в наш час в гірших масштабах.

МЗС України

Зовнішньополітичне відомство України закликало міжнародних партнерів відновити історичну справедливість – визнати Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу та не допустити подальших воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду з боку Росії.

“Висловлюємо щиру подяку тим країнам і урядам, яке вже ухвалили рішення про визнання Голодомору 1932–1933 років в Україні геноцидом”, – йдеться у заяві.

У роковини Голодомору президент Володимир Зеленський оголосив про старт нової міжнародної ініціативи Grain form Ukraine, за якою українські харчі постачатимуться до країн Африки та Азії, яким загрожує голод. Україна та її партнери вже зібрали понад 150 млн доларів.

“Усі ми разом не просто відправляємо українську агропродукцію тим країнам, які найбільше страждають від продовольчої кризи. Ми підтверджуємо, що ніколи більше голод не має використовуватися як зброя, – заявив український президент, зазначивши, що “якби не українське продовольство, якби не наше спільне з партнерами лідерство, то соціальну стабільність у таких регіонах, як північ Африки або Близький Схід, не вдалося б втримати”.

Він також повідомив, що через Чорноморський зерновий коридор, домовленість про який було досягнуто за посередництва ООН та Туреччини, Україна вже змогла експортувати близько 12 млн тонн зерна у 40 країн світу. 2,5 млн тонн пішло у найбідніші країни.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter