Абсурд і загроза правовій системі: адвокатка родини Гандзюк про своє виведення зі справи

Дата: 04 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

Абсурдом та загрозою правовій системі назвала адвокатка родини вбитої активістки Катерини Гандзюк Євгенія Закревська своє виведення з процесу щодо обрання запобіжного заходу усуненому з посади голови Херсонської облради Владиславу Мангеру.

Про це повідомляє видання “Новинарня”.

За словами Закревської, її допуск до процесу обрання запобіжного заходу в ролі потерпілої – рідкість для української правової системи. 

“Хоча я вважаю, що участь потерпілої сторони в таких процесах цілком допустима з точки зору КПК. Але потім сталося щось дивне: прокуратура, з метою доведення ризиків перебування Мангера на волі, долучила до матеріалів клопотання докази тиску на потерпілу сторону, зокрема протокол допиту мене як потерпілої в іншому кримінальному провадженні по моїй заяві щодо стеження за мною після одного з минулих засідань по Мангеру. І матеріали перевірки, яка дає підстави вважати, що стеження організовано Мангером”, – зауважує вона. 

Аргументація судді, яка вважає, що Закревська не може брати участь у процесі через свою упередженість, не підкріплена жодними дійсними законами. Підставами її виключення міг стати тільки конфлікт інтересів. 

“Це абсурд, як на мене: в жодному законі чи правилах немає вимоги щодо об’єктивності адвоката – як представника потерпілого, так і представника захисту. Тобто якби я, навпаки, раніше захищала Мангера чи мене можна було б запідозрити в симпатіях до нього. Безвідносно до мене я вважаю таку позицію загрозливою, тому що фактично це означає, що для того, аби вивести з процесу незручного адвоката (а ще простіше – прокурора, суддю), підозрюваному достатньо скоїти чи організувати проти нього правопорушення”, – наголошує адвокатка. 

Також Закревська додала, що фактично все клопотання щодо її виключення і додані до нього матеріали були пропущені через викривлений “фільтр” захисту: 

“Майже в прямому сенсі: виривалися слова з контексту, шматки з тексту, аж до зміни змісту на протилежний. Маніпуляції, дискредитація потерпілих і свідків, слідства. Просто відверта неправда. Все це при майже повній непротидії прокуратури. “Залишків” неспотворених аргументів у клопотанні не вистачило, щоб його задовольнили. На жаль”. 

Як відомо, суд нещодавно вдягнув на ймовірного організатора вбивства активістки Катерини Гандзюк Владислава Мангера електронний браслет і зобов’язав його здати закордонний паспорт. 

Нагадаємо, що на початку лютого обласної ради Херсонської області Владиславу Мангеру оголосили підозру в організації вбивства Катерини Гандзюк. Пізніше Мангер заявив, що не тікатиме з країни через підозру в організації вбивства активістки і готовий співпрацювати зі слідством. На суді Мангер заявив про причетність до вбивства Катерини Гандзюк генерала СБУ Данила Доценка. СБУ закиди щодо генерала Доценка відкинула, назвавши заяву Мангера “абсурдною та безпідставною”. Вже 15 лютого за чиновника внесли заставу в розмірі 2 млн 497 тисяч гривень.

Згодом Шевченківський суд на місяць усунув з посади Мангера

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: