“А ви підете?”: активісти запросили Зеленського на Марш рівності

Дата: 18 Червня 2019
A+ A- Підписатися

Організатори “КиївПрайду” закликали президента Володимира Зеленського підтримати тисячі ЛГБТ-українців та долучитися до правозахисної ходи на Марші рівності 23 червня. 

Ролик із закликом вони виклали на YouTube.

“Наша традиція – це свобода, беззаперечна цінність бути собою та не боятися жити повним життям. Свобода, яку ми виборювали століттями та продовжуємо боронити зараз. Не даність, а процес, у якому ми разом продовжуємо відстоювати права людини, а отже, всіх громадян. “КиївПрайд” прагне єдності! Наразі Україна роз’єднана агресором, український народ розділений на 25 і 75, на “ми” та “вони”, на “праведних” та “содомітів”. Лише працюючи пліч-о-пліч і поважаючи різноманіття, разом збудуємо заможну та квітучу країну”, – кажуть вони. 

Організатори закликали не тільки Зеленського, але й інших громадян приєднатися до кампанії #ЗапрошуюНаМарш і запросити піти на Марш рівності друзів, знайомих та рідних: 

“Ми підтримуємо вашу позицію, що людина є найбільшою цінністю для держави. 23 червня тисячі українців та українок вийдуть на Марш рівності з вірою в європейське майбутнє нашої країни. А ви, пане Володимире, будете першим українським президентом, який вийшов на Марш рівності і підтримав права людини?” 

Як відомо, основною темою “КиївПрайду” цього року стала “Свобода. Єдність. Боротьба”, а головним гаслом – “Наша традиція – це свобода!”. Організатори ходи очікують 23 червня в столиці України до 10 тисяч учасників.

Центр прав людини ZMINA також святкує прайд-тиждень та запрошує долучитись і вас. Відомо, що досі у своїй країні ЛГБТ-українці стикаються з виявами дискримінації в навчанні, роботі та звичайному житті. Хоча більшість українців доброзичливо ставляться до представників, наприклад, інших національностей, але у більш ніж половини громадян ЛГБТ-люди викликають настороженість. 30% опитаних не готові приймати у своєму житті гомосексуалів, але готові бути толерантними, якщо представник ЛГБТ-спільноти є туристом (37%), колегою по роботі (14,8%) та сусідом (13,8%). Водночас, за словами експертів, негативне сприйняття українцями ЛГБТ-співгромадян спричинене тим, що лише 4,9% опитаних мають серед своїх знайомих геїв, лесбійок, бісексуалів або трансґендерів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter