“А ти хочеш… штраф?”: у Тернополі за сексистську рекламу оштрафували ресторан

Дата: 30 Травня 2019
A+ A- Підписатися

Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області штрафували власників ресторану, які розмістили в місцевому журналі сексистську рекламу свого закладу.

Про це повідомляє місцеве видання “20 хвилин”. 

На рекламному плакаті, який опублікували на обкладинці одного з глянцевих журналів Тернополя, автори зобразили напівоголеного чоловіка та жінку. Зображення доповнював слоган “А ти хочеш?”, який, на думку експертів, разом з візуальним рядом натякам на статеві стосунки.

Експерти Держспоживслужби вирішили, що власники ресторану, які розмістили дискримінаційну рекламу, порушили частини 3 статті 7 і частини 1 статті 8 Закону України “Про рекламу”, а саме про те, що реклама не має містити інформації або зображень, які порушують етичні, гуманістичні, моральні норми, нехтують правилами пристойності та вміщувати твердження, які є дискримінаційними за ознаками походження людини тощо. 

Нещодавно Держпродспоживслужба оштрафувала за сексистську рекламу власника типографії, який популяризував свій бізнес за допомогою оголених моделей. 

Як відомо, в Україні компанії часто використовують сексизм, щоб привернути увагу до своєї продукції. Рекламують за його допомогою будівельні матеріаликомп’ютерну техніку та навіть роботу з державними закупівлями. З подібними виявами борються активісти, які надсилають сотні скарг до уповноважених державних установ. 

Читайте докладніше: Плата за сексизм. Чи допоможе новий закон побороти дискримінацію в рекламі?

Центр прав людини ZMINA докладно розповідав про те, як поскаржитися на сексистську рекламу, адже чинне законодавство України прямо забороняє дискримінацію в рекламі за ознакою статі. Про це йдеться в статті 8 закону “Про рекламу”. Крім того, стаття 7 цього ж закону стверджує, що реклама не має містити інформації або зображень, які порушують етичні, гуманістичні, моральні норми, нехтують правилами пристойності.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: