Після втручання омбудсмана у Миколаєві почали розслідувати акт вандалізму

Дата: 01 Липня 2015
A+ A- Підписатися

У Миколаєві відкрили кримінальне провадження за фактом вчинення акту вандалізму щодо меморіалу жертвам Голокосту в ніч з 21 на 22 березня 2015 року.

Про це повідомляє прес-служба Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. 

Уповноважений з прав людини зверталась з даними про цей інцидент до правоохоронних органів у Миколаєві. Однак ті відмовили у внесенні відомостей про вчинене кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) та не розпочали досудове розслідування відповідно до вимог чинного законодавства. Правоохоронці пояснювали це тим, що до міліції не надходило жодної заяви про факт написання неонацистських символів на меморіалі жертвам Голокосту.

Уповноважений змушена була звернутись до Міністерства внутрішніх справ, наголосивши на неналежному реагуванні правоохоронних органів Миколаєва. У своєму звернені вона закцентувала увагу на тому, що відповідно до вимог ст. 214 КПК України підставами для початку досудового розслідування можуть бути не лише заяви потерпілих, але й самостійне виявлення слідчим, прокурором з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення.

За наданою МВС інформацією, відомості про вчинення акту вандалізму стосовно меморіалу жертвам Голокосту внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Стан досудового розслідування в кримінальному провадженні взято на контроль керівництвом слідчого управління УМВС України в Миколаївській області.

На переконання Уповноваженого з прав людини, злочини, вчинені на ґрунті нетерпимості, як крайня форма дискримінації, потребують негайного реагування та ефективного розслідування правоохоронними органами не лише у випадку, коли потерпілою є конкретна особа, а й у випадку, коли такі діяння спрямовані на розпалювання ворожнечі та ненависті відносно окремої спільноти меншин, полягають в оскверненні пам’ятників і релігійних споруд, руйнування майна, що належить спільноті тощо.

Більше того, прямий обов’язок правоохоронних органів вжити всіх належних заходів для найретельнішого розслідування злочинів на ґрунті нетерпимості визнано Комітетом ООН з ліквідації расової дискримінації та Європейським судом з прав людини. Адже зазначена категорія злочинів має більш руйнівний ефект для суспільної злагоди, ніж інші “побутові” злочини, бо вона легко призводить до підвищення рівня соціальної напруги та ескалації міжетнічних конфліктів. Як свідчать численні дослідження, бездіяльність правоохоронних органів у питаннях розслідування злочинів на ґрунті нетерпимості завжди призводить до різкого зростання кількості таких злочинів, погіршення криміногенної ситуації тощо.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: