У психіатричній лікарні на Сумщині головлікарка катувала пацієнтів – прокуратура

Дата: 01 Березня 2017
A+ A- Підписатися


Прокуратура Сумської області повідомила про підозру у катуванні головному лікарю Сумської обласної психіатричної лікарні. 

Про це 1 березня повідомляє прес-служба прокуратури.

Кімната Обласної спеціалізованої психіатричної лікарні № 2

Прокуратура в рамках кримінального провадження провела ексгумацію семи трупів пацієнтів комунального закладу “”. Ці люди померли в грудні 2016 року.

В історіях хвороб пацієнтів та в долучених до них актах патологоанатомічного дослідження йдеться, що 5 пацієнтів нібито померли від серцево-судинної недостатності. Один із них – від набряку головного мозку, і ще один – від інтоксикації.

Умови Обласної спеціалізованої психіатричної лікарні № 2

Та ексгумація і висновки судово-медичних експертиз свідчать, що причина смерті пацієнтів – гостра гнійна пневмонія. Її спричинило тривале знаходження у приміщенні з пониженою температурою, кажуть в обласній прокуратурі. Там також стверджують, що патологоанатомічне дослідження трупів взагалі не проводилось, а складені документи – підроблені. 

Люди віком від 34 до 69 років добровільно лікувались у закладі.

Повідомляється про ексгумацію тіла 28-річної дівчини, яка померла ще в лютому 2016 року. У свідоцтві про смерть вказано, що вона померла від інтоксикації.

“Встановлено, що патологоанатомічне дослідження спеціалістом проведене поверхово. На трупі виявлені тілесні ушкодження у вигляді перелому всіх ребер з обох сторін та черепно-мозкової травми з крововиливом всередину. Зазначені тілесні ушкодження утворились за декілька днів до смерті та перебувають у причинному зв’язку зі смертю”, – ідеться у повідомленні прес-служби.

Умови Обласної спеціалізованої психіатричної лікарні № 2

З показів свідків та журналів обліку температури, які вилучили під час слідства, з’ясували, що з листопада 2016 року по січень 2017 року у відділеннях лікарні температура була від 10 до 18 градусів. Тоді як норма має бути 20 градусів за Цельсієм.

У прокуратурі констатують, що головний лікар не вживала будь-яких дієвих заходів, аби вирішити проблему.

Загалом, у зазначений період у закладі лікувалось 415 пацієнтів. 

Лікарю інкримінують порушення ч. 1 ст. 127 (катування, тобто умисне заподіяння фізичного чи морального страждання шляхом мучення з метою дискримінації) та ч. 3 ст. 135 (залишення в небезпеці, що спричинило смерть) КК України.

Наразі її затримали. Прокуратура готує клопотання про обрання їй запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Жінці загрожує до 8 років позбавлення волі.

Фото Павла Борисова

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: