У Дніпрі вперше відбувся “Фестиваль рівності”

Дата: 18 Липня 2016
A+ A- Підписатися

У Дніпрі 16 липня вперше відбувся “Фестиваль рівності”.

Захід включав дискусії та воркшопи, покликані під іншим кутом поглянути на проблеми дискримінованих груп: вимушено переміщених осіб, жінок-учасниць АТО, людей з обмеженою мобільністю, людей, що потерпають від домашнього насильства, представників ЛГБТ, представників національних меншин та інших, повідомляє Громадське ТБ.

“Для мене девіз цього фестивалю — кожен за кожного. Тому що солідарність між різними групами, які потерпають від дискримінації, дуже важлива, навіть якщо на перший погляд вони потерпають від різних речей”, — говорить під час відкриття одна з організаторок фестивалю Вікторія Наріжна.

Візуальну частину “Фестивалю рівності” представляли постери, що розповідають про права людини та закликають позбутися стереотипів, кілька фотопроектів, присвячених проблемі інвалідності. Також відвідувачі могли подивитися експозицію харківського Музею жіночої та гендерної історії.

В рамках фестивалю також показали  низку художніх та документальних фільмів про проблеми дискримінованих меншин. 

Попри те, що жодних погроз організаторам фестивалю не надходило, рівень охорони був підвищеним: на вході чергувала поліція, а перед самою залою проведення фестивалю охоронці перевіряли у відвідувачів наявність небезпечних речей.

Організатори сподіваються, що “Фестиваль рівності в Дніпрі” стане щорічною подією.

Як передає Depo.Дніпро, на початок фестивалю завітали більше сотні учасників.

Перша дискусія була присвячена питанню “Навіщо нам суспільство рівності?”. В ній брали участь Вікторія Наріжна, Олена Шевченко, представниця ГО “Різні та рівні” Наталя Злигостєва, директорка Гендекрного клубу Дніпра Ганна Мягкіх, радники міського голови Євген Гендін та Олександра Кутас.

“Ми вирішили, що через дискусії можна досягти того, щоби людина могла прийти, побачити, і позбутися певних стереотипів до окремих груп, чи побачити, де вона, можливо, поводилася дискримінаційно”, – зазначила під час відкриття директорка ГО “Інсайт” та координаторка фестивалю Олена Шевченко.

Нагадаємо, за кілька днів до проведення фестивалю у Дніпрі дирекція центральної міської бібліотеки відмовилась надати місце для заходу через те, що одна з секцій мала бути присвячена проблемам ЛГБТ.

Організатори фестивалю хотіли провести захід в бібліотеці, бо це одне з небагатьох місць, куди мають доступ люди з обмеженою мобільністю.

В адміністрації центральної міської бібліотеки підтвердили, що відмовили в приміщенні організаторам фестивалю. Там також зазначили, що через гучні публікації в інтернет-ЗМІ побоювались провокацій і не могли гарантувати безпеку свого персоналу і читачів у разі проведення такого заходу.

Зрештою фестиваль відбувся навпроти будівлі ГУ Нацполіції в Дніпропетровській області на вул. Троїцькій, 21г.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: