Клімкін: Кобзар – це загроза держбезпеки Росії

Дата: 10 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Російська Федерація вбачає загрозу у вшануванні в Криму національних героїв та символів України.

Таку думку висловив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, коментуючи затримання  учасників акції у Сімферополі до дня народження поета і художника Тараса Шевченка.

У Криму затримали учасників акції з нагоди 201-ї річниці з дня народження Шевченка. Схоже, що у ХІХ, що у ХХІ ст. Кобзар становить загрозу державній безпеці Росії“, – написав міністр на своїй twitter-сторінці.

Нагадаємо, 9 березня представники “поліції” затримали ініціатора мітингу до дня народження Шевченка – Леоніда Кузьміна та ще двох учасників акції – сімферопольців Олександра Кравченко та Вілідара Шукурджиєва.

Активісти на мітингу читали вірші Тараса Шевченка, вигукували гасло “Слава Україні!”, розгорнули один кримськотатарський прапор і два українських, на одному з яких було написано “Крим – це Україна”.

Затриманих активістів допитали та відпустили. 10 березня Залізничний райсуд міста має розглядати адміністративну справу Леоніда Кузьміна за підозрою у “порушенні встановленого порядку організації або проведення зборів, мітингу, демонстрації, ходи або пікетування“.

Припускаю, що причиною затримання стало те, що ми розгорнули українську символіку“, – передає слова організатора акції Леоніда Кузьміна портал “Крим.Реалії“.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: