90% українців з ВІЛ, що приймають замісну терапію, отримують лікування

Дата: 15 Липня 2019
A+ A- Підписатися

В Україні 90% пацієнтів з ВІЛ, які отримують замісну підтримувальну терапію (ЗПТ), отримують й антиретровірусну терапію (АРТ), що пригнічує активність вірусу в організмі.

Такі дані Центру громадського здоров’я МОЗ. 

Участь людей, які живуть з ВІЛ, у програмі замісної терапії значно підвищує їхню прихильність до АРТ і сприяє кращому охопленню терапією людей, які вживають наркотики ін’єкційно. 

“Нині 13 регіонів України мають охоплення лікуванням пацієнтів ЗПТ з ВІЛ-інфекцією більше 90%, дев’ять регіонів мають охоплення більше 80% і три регіони — менше 80%. В окремих регіонах, як-от місто Київ, Одеська та Харківська області, понад 98% пацієнтів ЗПТ охоплено АРТ”, – зазначають у центрі. 

Як зазначають медики, відповідно до результатів останніх досліджень серед ключових груп, лише 38% ВІЛ-позитивних людей, які вживають наркотики ін’єкційно, отримують антиретровірусну терапію.

Україна – лідер серед країн Європи за масштабами поширення ВІЛ-інфекції. За даними ВООЗ, близько 7% ВІЛ-інфікованих від загального числа заражених проживає зараз саме в 55 країнах європейського регіону, умовно розділеного на Східну, Центральну і Західну Європу. Відомо, що приблизно 250 тисяч українців сьогодні живуть з ВІЛ, проте лише 140 тисяч з них знають про свій статус. 

Найближчим часом Європа може досягнути показників UNAIDS 90–90–90. Із 2016 року в Києві працює проект “Сталість ВІЛ-послуг”, згідно з яким до 2021 року столиця має досягнути таких показників. Відомо, що нещодавно в Україна офіційно перейшла на нові стандарти лікування ВІЛ. Центр прав людини ZMINA докладно писав про те, що ж змінилось у підході до лікування інфекції

На жаль, в Україні люди, що живуть з ВІЛ, досі стикаються зі стигматизацією через свій діагноз. Через це представники груп ризику бояться проходити тестування, не знають свого ВІЛ-статусу, а деякі досі вважають ВІЛ/СНІД виключно хворобою гомосексуалів, працівників і працівниць комерційного сексу та наркозалежних.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: